Když vyrazíte na procházku do lesa, narazíte na houby různých velikostí, tvarů i barev. Pokud si pak do košíčku posbíráte ty je, které jsou jedlé a vyhnete se nejedlým a jedovatým, zajistíte si tak bohatý přísun vitamínů a minerálů.

64805f6c575c1obrazek.png
Foto: Shutterstock

Sbíráme jen to, co známe

Vždy platí pravidlo, že byste měli sbírat pouze ty houby, které jsou vám známé a o kterých můžete s jistotou říct, že jsou jedlé. Totéž platí o nákupech hub. Nakupujte je pouze ve spolehlivých obchodech s potravinami.

Na jaké živiny jsou houby bohaté

S houbami neuděláte chybu v případě, že se snažíte zhubnout nějaké to kilo nebo zkrátka jen žít zdravě. Jsou bez tuku, cholesterolu, nízkokalorické, s nízkým obsahem sodíku. Naopak jsou plné vlákniny, vitamínů a minerálů. Jaké další živiny houby obsahují?

  • Antioxidanty – houby jsou bohaté především na antioxidant zvaný selen
  • Betaglukany – nejúčinnější by pak měly být obsaženy v hlívě ústřičné a houbách shiitake
  • Vitamíny skupiny B – především riboflavin, niacin a kyselinu pantotenovou
  • Dále houby obsahují také draslík, měď, hořčík či například fosfor

Jaká nám konzumace hub přináší pozitiva

Mohou snižovat riziko rakoviny

Přehled sedmnácti studí z let 1966 až 2020 ukazuje, že pouhých 18 gramů hub denně může snížit riziko rakoviny až o 45 %. Houby jsou totiž silným zdrojem ergothioneinu, aminokyseliny a antioxidantu, který zabraňuje nebo zpomaluje poškození buněk.

Zajistí nižší příjem sodíku

Sodík jde ruku v ruce s vysokým krevním tlakem. Pokud chcete snížit příjem sodíku, zvažte zařazení hub do svého jídelníčku. Studie ukazuje, že náhrada poloviny z porce masa za houby v tradičním receptu s hovězím masem sníží příjem sodíku o 25 % s tím, že chuť zůstane zachována.

Podporují snížení cholesterolu

Houby jsou výbornou náhražkou červeného masa, a navíc minimalizují kalorie, tuk i cholesterol. Obsahují sloučeniny, které inhibují tvorbu cholesterolu, blokují vstřebávání cholesterolu a snižují celkové množství cholesterolu v krvi. Tento fakt dokazuje mimo jiné tato studie.

6480602724b2eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Chrání mozek

Vědci pokračují e studiu účinků konzumace hub na mírnou kognitivní poruchu (MCI). Studie, jež proběhla v Singapuru zatím tyto pozitivní účinky potvrzuje. 

Zdroj info:healthlinewebmduclahealth, studie 1, studie 2, studie 3, studie 4

Čtěte také: 

Reklama