Když vyperete jeden jediný zapomenutý papírový kapesník, je to k zlosti. Ale když v bílém prádle zapomene jednu mrňavou barevnou ponožku, schyluje se ke katastrofě.

Novinkou na trhu jsou ubrousky od firmy K2r, které vaše prádlo ochrání před podobnými barevnými pohromami. Jak tento malý zázrak funguje? Pustily jsme se do testování!

produkty

Colour catcher

Na krabičce si přečtete, že stačí vložit ubrousek do zadní části bubnu pračky a vyhnete se nežádoucímu obarvení. Nežádoucí barvu, která by mohla ohrozit ostatní oblečení, se nachytá do ubrousku. Výborně. O barevné prádlo, a nejen to, není u nás nouze. Vlastně mám pocit, že pereme pořád. Barevné, černé, bílé a zase znovu. Jde se na to.

Moje testování začíná s barevným prádlem.

barevné prádlo

V té hromadě se najde vždy něco, co by mohlo potenciálně pouštět.

Ubrousek je jen lehce zašpiněn (fotka viz níže). Žádná katastrofa se nekoná.

Jsem odvážnější a zkouším k černé hromadě přidat světle šedé šaty. Navíc jsou v této várce oblečení manželovy nové černé džíny.

černá a šedá

Výsledek? Ubrousek je jak bota a pochytal vše, co bylo třeba pochytat. Výsledek na jedničku.

ubrousky

Intensive White

Tento druh ubrousků by měl rozjasnit bílou a opět zabránit případnému zašednutí. V návodu je, že můžete smíchat bílé a světlé barvy.

Proto jsem přidala pár barevnějších kousků, které bych normálně dala spíš do barevného prádla.

bílé prádlo bavlnasměs

Výsledek? Čisté prádlo. Jestli bylo zářivější, to nedokážu posoudit.

Rozhodně mě ubrousky, kterých je ještě více druhů, baví. K vyzkoušení na mě ještě čeká Colour catscher plus Stain remover na barevné i bílé prádlo, který zabraňuje nežádoucímu obarvení a zároveň dokáže odstranit skvrny.

 

Jak tento revoluční vynález funguje? Velmi snadno. Stačí vložit ubrousek K2r COLOUR CATCHER do pračky před vložením prádla a přidat prací prostředek jako obvykle. Prací ubrousek zvládne zbytek hravě sám. Barevné částečky a špína se totiž obvykle uvolňují během praní do prací lázně, kde se mohou usadit na jiném kousku oděvu a nechtěně ho obarvit či způsobit zašednutí.

K2r COLOUR CATCHER je zcela bez chemie, využívá fyzikální reakce na principu magnetu. Díky revoluční patentované technologii prací ubrousky barvu uvolněnou ve vodě přitahují. Jsou navíc vyrobeny z polymeru, husté trojrozměrné struktury, takže rozpuštěná barviva zachytí a znovu neuvolní. Letmý pohled po praní vás přesvědčí – důkaz je na ubrousku!

Color catcher

Více na: ano.colourcatcher.cz

 
Zapojte se do naší diskuse a získejte jeden z pěti balíčků, které máme připravené v redakci s ubrousky K2r COLOUR CATCHER. Soutěž najdete ZDE.

Čtěte další články: