Při vyslovení slova roztržitost se mi vybaví historka stará 20 let. Mé starší dceři byly tehdy 2 roky a já s mladší byla v porodnici.
 
Čekala jsem na odvoz domů právě s ní. Měl pro mě přijet můj otec a manžel. A s sebou vzali i starší dcerku. Ta se uvelebila na zadním sedadle a hned po vyjetí usnula. Cestou se stavovali u benzinky natankovat, aby vůbec dojeli. Tehdy se muselo čekat na pumpaře, aby se mu zaplatil odebraný benzin.
 
Chlapi zaplatili a vyjeli směrem k nemocnici. Tam mě vyzvedli a já se soukala na zadní sedadlo i s mimčem. Zeptala jsem se: "A proč jste nevzali i tu mojí berušku? Moc jsem se na ni těšila!" Manžel a můj otec se zarazili, oba nakoukli na zadní sedačku a ustrnuli. "Ale vždyť ona s námi jela, proboha kde je?"
 
Honem jsme nasedli a jeli stejnou cestou zpět. Blížili jsme se k pumpě a už z dálky jsme viděli, jak na nás mává pumpař a za ruku drží naši holčičku. Já jsem z auta vyletěla a hned k ní.
 
Pumpař nám začal vyprávět, že když mu chlapi zaplatili a odjeli, všiml si, že u toalet stojí malá holčička a něco křičí za odjíždějícím autem. Naši chlapi si totiž vůbec nevšimli, že při tankování si naše malá odskočila. Myslela si asi, že to stihne. Ale bohužel.
 
Od té doby, když jsme někam jeli a cestou jsme tankovali, vždy jsme se dívali na zadní sedačky, jestli tam máme ty své dva "poklady". 
 
Januše 

Milá Januše, děkujeme Vám za příspěvek. Ani si neumím představit, jaký byl Váš strach ve chvíli, kdy jste zjistila, že Váš manžel a tatínek někde cestou zapomněli dceru. Zdá se, že když jsou roztržití muži, dokážou ztratit i vlastní dítě :-)

Co se stalo v souvislosti s roztržitostí Vám? Vzpomenete si na nějaký zážitek či znáte takový alespoň z vyprávění?

Podělte se o něj s námi a my ten nejlepší odměníme dárkem.

redakce@zena-in.cz 

 

Reklama