Štětce na make-up jsou ve skutečnosti ohromným semeništěm bakterií. Pravidelně přicházejí do kontaktu s řadou povrchů. Je to nejen vaše kůže, ale také kosmetická taštička, jednotlivé výrobky, kosmetický stolek apod.

5d0c90261a78dimage.pngFoto: Shutterstock

Hlavním účelem make-upu je udělat ženu krásnější, ale když budete na pleť používat špinavé štětce, ve skutečnosti jí spíše ublížíte. Zapracujete si totiž do pleti nečistoty, které s oblibou ucpávají póry, což vede k tvorbě pupínků. Při líčení očí mohou způsobit jejich podráždění a slzení.

Pleť, která přichází neustále do kontaktu a bakteriemi, má také tendenci k dřívějšímu stárnutí a tvorbě vrásek. Na pleti se mohou vytvořit také různé nerovnosti, hrbolky a puchýřky jako důsledek podráždění.

Nevyčištěné štětce komplikují i samotné líčení. Aby byl make-up nanesen rovnoměrně, musí se s nimi pracovat tvrději a vyžaduje to více tahů. To znamená i více času při líčení. Pravidelné čištění také šetří peníze, štětce totiž déle vydrží v dobrém stavu.

Interval mezi jednotlivými čištěními by neměl být delší než čtrnáct dní. Na čištění štětců se prodávají speciální produkty. Dobrou variantu je ale například i dětský šampon.

Jak správně na to?

1.       do hrnku nalijte trochu šamponu a teplou vodu
2.       otáčejte štětcem ve vodě a jemně masírujte štětiny, aby se odstranily veškeré nečistoty
3.       štětce opláchněte čistou vodou, opatrně vymáčkněte vodu a uhlaďte do původního tvaru
4.       štětce položte na papírovou utěrku a nechte vyschnout

Využít se dá i prostředek na nádobí smíchaný s kapkou olivového oleje, který štětinky vyživí. K čištění se prodávají také různé silikonové houbičky, mističky a další vychytávky. Sehnat se dá i elektrický čistič štětců na make-up.

5d0c8f6967737image.png

Foto: Oriflame (99 Kč),  Sigma Beauty SigMagic Scrub (Notino, 435 Kč), Makeup Revolution (Notino, 167 Kč)

Přečtěte si také:

Umělé pihy a oční stíny v barvě rtěnky. Natočily jsme pro vás první tutoriál

Šnečí sliz v kosmetice je hitem. Má blahodárné účinky na pleť

Černá je pro pleť dobrá! Vyrobte si doma černý peeling a slupovací masku

Reklama