Rozdováděná Cher není zrovna tou správnou hudbou při psaní článku o vánočních dárcích. I když...

Místo klidného sezení a přibývajících písmenek na papíře jsem se stala svůdnou tanečnicí :-) a užívala si to. Krok sem, krok do strany, překřížit, otočka, zavrtět zadečkem, vyskočit na postel, dolů, salsa krok, a znovu… (Chudáci sousedi…)

A první dárek se již rýsuje. Ano, mám na mysli taneční kurzy.
Vzpomínáte si na taneční? Kdy jste byli naposled tančit a co jste tam „šlapali“? Přihlašte sebe a partnera do tanečních pro dospělé! Líbí se Vám více latinskoamerické rytmy? Věnujte se salse! Chodím na salsu již 7. týden a je mi úžasně. Jak uvádíte na auditkách o břišnění, že se vám i doma chce vrtět zadečkem, tak se cítím po lekci i já. Na salsu není podmínkou přijít v páru, takže pokud Váš partner stávkuje, přihlašte se sama. Jestliže jste již někdy tancovala ča-ču nebo rumbu, zvládnete to. Navíc hudba vás povede sama. Nemějte strach, že je rytmus složitější – není, a navíc lektoři Vás ho naučí poslouchat a cítit. Když přikoupíte k předplatnému CD se salsa hudbou, můžete trénovat nejen svá ouška i doma.

Znáte moji slabost pro mluvené slovo, což jsou vlastně knihy nahrané na CD a kazetách. Ráda si je poslouchám před spaním, a takhle jsem se již seznámila s díly od Julesa Verna, Jacquese Rémy, Betty McDonaldové, Agathy Christie, starými legendami a mnoha jinými díly. Proč například nevytvořit pro někoho originální dárek tím, že vy sami (y) namluvíte na kazetu pohádku nebo povídku? V dnešní době sofistikované techniky lze ledacos.
Pokud se vám to zdá moc složité, zkuste nabídnout předplatné do knihovny (nejvýš zaplatíte tak 100 Kč ročně) s jednou originální nahrávkou. Třeba to podnítí obdarovaného k četbě obecně a rozšiřování si obzorů. Pokud danou osobu nasměrujte do knihovny, vězte, že mluvené slovo se skrývá pod heslem čtená próza.
Na trhu najdete nahrávky od různých společností, já mám ve své “-téce“ média od Supraphonu, Audiostory či Radioservisu.

Když už jsme u toho předplatného, co takhle nabídnout (půl) roční předplatné nějakého časopisu? Pro Vašeho synátora, věčně sedícího u PC, něco na téma počítače (digitální foťáky, auta, atd.), pro Vašeho miláčka věčně vzdychajícího, že se podívá leda tak za humna, časopis o cestování a zeměpisných zajímavostech? Stěžuje si Vaše blízká přítelkyně, že jí tak chybí procvičování cizího jazyka? Neváhejte a předplaťte jí časopis ze zahraničí s ohledem na její koníčky. Pokud vím, tak jsou u nás dvě společnosti, jež obstarávají dovozy zahraničních periodik.

Mám pokračovat? Já myslím, že ne. Víte, když se zamyslíte nad tužbami Vašich blízkých dostupnými pro Vaši kapsu, nápady se začnou rojit samy od sebe. Co třeba

* nechat (si) vytvořit exlibris (viz článek z 12/11/2003)
* předplatit tvořivé dcerušce nebo sestřenici kreativní kurzy (pro ty první nápady na kurzy nemusíte chodit moc daleko – inspirujte se pajdou nebo Týnou). Nebo kurzy šití či keramiky. Já sama jsem kdysi vyzkoušela posledně jmenovaný kurz a uvažuji, že si to jednou zopakuji.
* předplatné jazykového kurzu. Organizátorů je dost, i cenových úrovní pro každého (od 2000 Kč za půl roku až po 8 000 Kč za tři měsíce).
* předplatné do divadla nebo na koncerty. Pokud se Vám takové předplatné nepodaří sehnat, vytvořte vlastní způsob předplatného, např: že každé tři měsíce hradíte jedno představení.
* příspěvek na roční jízdenku MHD
* příspěvek na živnostenský list, pokud se právě někdo z vašich blízkých rozhodl podnikat

Fantazii se meze nekladou. Přispějte i Vy svojí troškou do mlýna!  

         
Reklama