Každý začátek léta ve mně vyvolává vzpomínky na dobu, kdy jsem jako malá chodila s rodiči do „letňáku“, tedy pardon – do letního kina. Nebyly to sice nijak pravidelné návštěvy, ale o to víc si je pamatuji.

Bolí zadek? Nevadí!

S sebou bylo vždy nutné zabalit deku, a když už venku byla tma, ale vzduch byl ještě teplý, vyrazili jsme za kulturou. U nás ve městě před lety chodilo do letního kina mnoho lidí. V prostranství kina jsem vždy musela stát frontu na zmrzlinu i na záchod a bála se, že film začne beze mě.

Rychle na svá místa. Nevadí, že z dřevěné sedačky bude už po půl hodině bolet zadek a přes plátno přelétne každou chvíli moucha. Nenahraditelná atmosféra sledování filmu pod širým nebem prostě neměla chybu.

Po letech jsem začala do letního kina chodit už jen s kamarády a místo filmu mě začalo zajímat, zda mě ten kluk vedle už konečně vezme za ruku. Asi za dva roky už mě za ruku vzal. Sice to byl někdo jiný, ale kino bylo naším hlavním společným programem. Už jsem si filmový zážitek pod širým nebem tak neužívala. Byla jsem zamilovaná, a tak jsem přežívala sledování všech sci-fi filmů. Zapomněla jsem tak na tu nádhernou atmosféru, které je letňák plný.

Zajděte na Karcoolku do Karlína

Připomněla jsem si ji až loňské léto, kdy jsem v Praze vyrazila do Karlína. Stejně tak jako loni i letos se do Karlína vrací filmové léto a vy máte až do září možnost vyrazit do letního kina na zahradě Českého rozhlasu Regina, v Hybšově ulici č. 10.

Promítá se od pátku do úterý a za každého počasí. (A) Navíc vstupné ve výši 25 Kč je lákavé, zvlášť když jej doplníte filmovým programem. Jen namátkou: v červenci můžete vždy od 21.30 hodin shlédnout například film Pýcha a předsudek, Kletba bratří Grimmů nebo Scary Movie 4. V srpnu na vás od 20.30 čeká Karcoolka, Bílá Masajka nebo Anděl Páně.

Více o programu ZDE.

Zmrzlinu si můžete také dát, v zahradě ČRo Regina bude otevřen stánek s občerstvením. Doporučuji ale přijít na film včas. Sedadla sice nejsou číslovaná, ale loňský rok, kdy jsem šla na Karlíka a továrnu na čokoládu a seděla po celou dobu na kameni, jsem si moc film neužila. 

Nejste z Prahy, ani se do hlavního města nechystáte? Nenechte si návštěvu letního kina určitě ujít. Věřím tomu, že i v blízkosti vašeho byldiště se najde.

Přeji příjemný filmový zážitek pod letní oblohou!

Nebo vy raději dáváte přednost televizi či multiplexu?
A proč?

Reklama