image.pngFoto: Shutterstock

Módní svět se změnil. A vliv na to měla koronavirová pandemie. Situace, která se dotkla snad každého odvětví a donutila mnoho lidí své pracovní zaměření směřovat trochu jiným směrem. V případě módních návrhářů lze mluvit o návrzích, které jdou ruku v ruce s tím, jak většina lidí dnes funguje - na home office, v pohodlí domova a v neposlední řadě také v teplákovce nebo jiném měkkém a pohodlném outfitu. Šaty, lodičky, sukně a výrazné šperky se den za dnem propadají stále níže ke dnu skříně. Ale je potřeba se ptát: není to škoda? Není načase začít se těšit na světlejší (jarní) zítřky? A proto se kreativní ředitelé velkých módních domů rozhodli tvořit kromě domácích župánků také novou podobu námi oblíbených modelů. Jedním takovým jsou malé černé. 

Děkujeme, Coco!

Za little black dress neboli malými černými nestojí nikdo jiný než oblíbená Coco Chanel. Tento ikonický model vznikl v roce 1926 a nesl název Ford. Měl jednoduchý střih, délku nad kolena. Důvod, proč se šaty staly hitem byl ale film Snídaně u Tiffanyho a Audrey Hepburn, která se stala jejich hrdou nositelkou.

LBD v roce 2021

Proč měnit něco, co funguje už řadu let? Proč měnit kabát šatům, které díky svému jednoduchému střihu milují ženy po celém světě? Berte to jako krok k pozitivním zítřkům. Je načase ukázat se, předvést modely, které budou nepřehlédnutelné a vypadnout z teplákové rutiny, do níž jsme za poslední rok hromadně upadly. 

Malé černé si ve své původní podobě v šatníku samozřejmě nechejte, ale přidejte k nim ty, které zdobí odhalená záda, výrazné rukávy, nabíraná sukně, černý tyl nebo třeba roláček. Malé černé si ponechávají svou základní barvu, která je prověřená a slušivá bez rozdílu věku nebo postavy, ale do nové sezony vkročí v trochu viditelnější, ale o to zábavnější podobě. Tak se k nim nebojte přidat!

Také si přečtěte:

Reklama