Vzpomeňte si na legendární Sex Pistols, The Rolling Stones, Alice Cooper a mnoho dalších známých rockerů. Co si kromě nejznámějších písní vybavíte? Teď nemyslíme sex a drogy, což k nim také neodmyslitelně patří. Jistě to bude jejich divoce sebevědomé vystupovaní a méně či více extravagantní modely. A právě oděvy, které v sobě nesou nezkrotnou historii této éry, jsou stále oblíbené. V aktuálních kolekcích se tak opět objevuje kůže či její imitace, bundy zvané křivák, robustní obuv a výrazně zdobené kabelky. Ženám se totiž lehce provokativní móda líbí, a my se nedivíme. Je ale důležité umět tento styl nosit. Zde je totiž opravdu velmi tenká hranice mezi tím, co je vkusné a naopak.

5aaa457f8dfe3obrazek.jpgZ kolekce: Zara

  • Mezí módní kousky vyznačující se rockovou scénou patří bezesporu v první řadě kožené bundy. Ty už jsou několik po sobě jdoucích sezón na absolutní špičce. Patří k nejpopulárnějším svrškům vůbec. Výhodou je, že se dají kombinovat naprosto se vším. Hodí se jak k ležérním kalhotám, romantickým šatičkám, elegantním sukním či sportovním oděvům. Tento svršek se nosí zásadně rozepnutý, myslete na to!
    cvok1.jpg
  • Jak už bylo zmíněno, rockové oděvy a doplňky můžete zahrnout do jakéhokoliv jiného stylu, i toho naprosto odlišného. Neměla byste být od hlavy až k patě zahalená do ponuré černé, která je pro rock charakteristická. Pokud jste zastánkyní, že není lepší barvy, souhlasíme sice s vámi, ale můžete působit až moc drsně a nedostupně. Doplňte ji například o něžné pudrové tóny. Dohromady totiž rozehrají líbivou módní baladu.
    cvok2.jpg
  • Módní diktát sice zní nebát se odvázat, ale zde buďte přeci jen střídmější. Tím, že se jedná o provokativní a svým způsobem vulgární módu, lehce byste mohla sklouznout do toho, že budete vypadat lacině. To přeci nechceme. Pokud zvolíte koženou bundu, můžete si ještě dovolit například ocvočkované boty, ale nic víc. Zbytek outfitu doplňte například o klasiku jako je basic bílé tričko a modré džínsy. Vsadit můžete i na metalické plisované sukně, šaty s květinovým vzorem nebo top s volánem. Naprosto famózně vypadá krajka a kůže. Pyžamové šaty s krajkou ve výstřihu budou s křivákem a kotníkovými boty naprosto geniálním spojením.

cvok3.jpg
Čtěte také:

Uložit

Uložit