Foto: Shutterstock

Pro srovnání, zatímco 100 gramů řeckého jogurtu obsahuje 7 gramů bílkovin a plnotučné mléko má 3,2 gramů bílkovin, ve 100 gramech skyru najdeme 11 gramů. Má tedy více bílkovin než mnoho jiných mléčných výrobků.
 
Právě bílkoviny jsou jednou z jeho největších výhod. Studie prokázaly, že bílkoviny obsažené v mléčných výrobcích mohou regulovat hladinu cukru v krvi, zlepšovat zdraví kostí a pomáhat chránit svalovou hmotu během hubnutí.

Protein může být pak prospěšný pro regulaci hmotnosti, protože zvyšuje pocit plnosti a snižuje hlad. Bylo prokázáno, že konzumace mléčných potravin s vysokým obsahem bílkovin, jako je třeba skyr, pomáhá předcházet přibývání na váze a obezitě.

Mohlo by vás také zajímatOves jako skvělý pomocník při hubnutí. Zažene hlad i chutě

Foto: Shutterstock

Další výhodou skyru je, že pomáhá udržovat zdraví trávicího traktu, posilovat imunitní systém, předcházet kvasinkovým infekcím a snižovat hladinu špatného cholesterolu. Díky velkému obsahu vápníku také pomáhá chránit hustotu kostí během stárnutí.
 
Dát si ho můžete jako snídani, zdravý dezert nebo sladké občerstvení mezi jídly. Má podobnou chuť i konzistenci jako jogurt, jen je o něco hustší. Tento mléčný výrobek, který se na Island v devátém století přinesli Vikingové z Norska, obsahuje velmi málo tuku, sacharidů a tedy i kalorií. I proto může být tou správnou volbou při dietě.

Skyr u nás běžně seženete v supermarketech. Na výběr je hned z několika značek. Kromě čistého bílého skyru jsou v prodeji i ochucené ovocené a další verze.

Čtěte také: Zdraví má zelenou: Matcha má spousty benefitů pro naše zdraví a pomáhá při hubnutí

Foto: Shutterstock

Reklama