masaz.jpgFoto: Shutterstock

Můžeme si koupit to nejjemnější sérum a dokonalý krém proti stárnutí a utratit „majlant“. Ale jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme udělat pro svůj vzhled, přitom vůbec nic nestojí. A tou je masáž obličeje. Ačkoli tato technika začala teprve nedávno získávat na popularitě, umění masáže obličeje už lidstvo znalo téměř před 3000 lety. Kořeny má v tradiční čínské medicíně.
 
Oficiální expertka na pleť pro Chanel, Fumi Yamamoto ze Zen Facial a Melanie Grant, dle Harper’s Bazaar říká, že masáž obličeje je skvělým nástrojem pro řešení řady problémů s pokožkou a dokonce i zdraví. „Léčba začíná orientálním diagnostickým procesem, aby se zjistila základní příčina souvisejících stavů, protože obličej může odrážet historii vašeho fyzického, duševního a emocionálního stavu,“ vysvětluje.

Pokud chcete zvýšit výkon svých produktů pro péči o pleť, nejlépe toho dosáhnete masáží obličeje. Říká zase facialistka celebrit Melanie Grant, mezi jejíž klienty patří také Victoria Beckham.
Masáž obličeje podporuje oběh lymfatického systému, stimuluje krevní oběh a zlepšuje celkovou strukturu kůže. Pomáhá zpevnit a projasnit pokožku.

guasha.jpgFoto: Shutterstock

V tradiční čínské medicíně zahrnuje masáž obličeje použití nástroje Gua sha, což je obroušený kámen, obvykle vyrobený z křišťálu, kosti nebo rohu. Obličej si však můžete masírovat i bez tohoto nástroje. Nejdříve si důkladně umyjte ruce, aby se po celém obličeji nešířily bakterie a nečistoty. Zahřejte v dlaních tři až pět kapek oleje a vmasírujte je do pokožky pomocí prostředníčků.

Masírujte pomocí jemných, ale pevných krouživých pohybů směrem nahoru. Začněte u krku, pak se pomalu přesuňte k nosu, spánkům a následně dolů k tvářím. Dokončete jemným pohybem nahoru a následně ven směrem od středu obličeje. Dejte si pozor na to, abyste svou kůži zbytečně netahaly. Mohlo by to vést k jejímu ochabnutí. Důležité je při masáži použít dostatečné množství přípravku.

Zkusit můžete i jiné druhy masáže. Na internetu najdete spoustu návodů. Velmi příjemná je například také japonská lymfatická masáž.

Reklama