shutterstock-575100676.jpg

Foto: Shutterstock

Hadí jed získal nepostradatelné postavení ve farmaceutickém průmyslu především díky vysokému obsahu specifických enzymů, peptidů a aminokyselin. Nejprve se používal hlavně k léčbě zánětů a bolesti. Díky nejnovějším poznatkům je nyní využíván v kosmetickém průmyslu. Syntetická forma hadího jedu byla vyvinuta vědci ve Švýcarsku pod názvem SYN-AKE.

Pravý hadí jed je velmi drahý kosmetický přípravek. V krémech většiny značek proto z bezpečnostních i etických důvodů najdeme právě SYN-AKE. Ten vzniká v laboratoři napodobením části jedu, která uvolňuje svalové napětí, snižuje stahy obličejových svalů a má analgetické účinky. Syntetický jed je tedy schopen, stejně jako původní jed, blokovat stahy obličejových svalů, které jsou zodpovědné za vrásky.

Krémy s hadím jedem jsou někdy také nazývány jako „botox bez jehel“ a jsou skvělé proti vráskám. Na rozdíl od tradičních botoxových procedur, hadí jed eliminuje vrásky, ale zároveň umožňuje lidem kolem vás vidět radost a další emoce ve vaší tváři. Přípravky totiž umožňují pohyby obličeje a mimiku.

Hadí jed má mírně anestetický účinek, který uvolňuje svaly vašeho obličeje, a proto dokáže zpomalit vznik vrásek a smazat následky stárnutí. Je schopen redukovat ty nejmenší vrásky, které už na vaší tváři jsou. Krém s hadím jedem je také dobrý pro hydrataci a vyrovnání tónu pleti.

FototzuJet.jpg

Green Idea, Top Vet, 498 Kč / Asombroso by Osmany Laffita, FAnn, 1189 Kč / LuCosmetics, 599 Kč

Zdroje: International Journal of Science and Research (IJSR), Vivaco, Skineance, iDnes, Vitalia