Mateřství a jeho očekávání je pro každou ženu obdobím, které je výjimečné. Nejedná se pouze o „jiný stav“, jde o období změn, růstu plodu, prožívání, na které se těšíme a užíváme si jej. Příchod miminka je pro mnohé ženy darem, ať už přijde náhodně a zcela neplánovaně nebo naopak je dílem příprav a očekávání. Těhotenství a porod, následná péče o miminko je pro každou maminku krásným časem.

těhotenství

Připravili jsme pro vás anketu a prosíme vás o její vyplnění – na téma těhotenství a také, jak jste se na těhotenství připravovaly. Pokud miminko nepřijde nečekaně a úplně náhodou, pak řada z nás se na otěhotnění připravuje, hledá si zajímavé informace, mění svůj životní styl, řeší své zdravotní problémy, a to vše proto, aby bylo tělo na otěhotnění lépe připravené. Aby k oplodnění došlo a aby bylo dítě zdravé. I když se řada věcí ovlivnit nedá, protože příroda je nevyzpytatelná, přece jen můžeme svým chováním naše tělo na tuto situaci lépe připravit.

K tomu se vztahuje náš výzkum, připravili jsme pro vás otázky a budeme rádi, když se do něho zapojíte se svými zkušenostmi. Určitě jste se setkaly s mnoha situacemi, snažily jste se o těhotenství, měnily jste své chování, máte mnoho zkušeností s chováním lékařů a s tím, co vám dali za informace, které jste pak měly, nebo naopak které vám chyběly.

Také se chceme zaměřit na vaše znalosti o kyselině listové, která je pro nastávající maminky důležitá – nejen v období před otěhotněním, ale zejména v prvním trimestru těhotenství pro vývoj miminka. S tím je také spojený fakt, o kterém řada žen neví – ne každé tělo žen i mužů je schopno kyselinu listovou pro tělo vhodně zpracovat. Pro ženy to má ale hlubší význam zejména v období těhotenství, kdy kyseliny listové potřebují mnohem více pro správný vývoj miminka. Pokud jejich tělo nedokáže kyselinu listovou přeměnit na aktivní formy, mohou trpět nechtěným a nečekaným nedostatkem.

Těšíme se na vaše odpovědi, které zpracujeme a vydáme o tom, jak výzkum dopadl, další článek. Pokud získáte dárkový balíček, najdete v něm krásné věci: Kapesního průvodce těhotenstvím, tužku od značky Femibion se Swarovski kamínkem, vzorek Femibion železo (vhodný pro všechny ženy i pro těhotné)  v hodnotě 230 Kč a kosmetický přípravek Bioderma 50 ml kapesní voda na osvěžení v hodnotě 130 Kč.

Pokud se chcete zapojit do našeho výzkumu, najdete jej zde: //zena-in.cz/rubrika/Ankety/?anketaId=123

Nezapomeňte, že pro možnost odpovídání musíte být zaregistrovaná a příhlášená na stránkách Žena-in.cz

Reklama