Chodíte často nakupovat? A víte, že díky nákupu v obchodech Tesco můžete navíc i pomáhat? Ještě celý týden, až do 4. června 2018, máte možnost hlasovat! Tak neváhejte a vyrazte doplnit zásoby do spíže nebo ledničky. Klidně s sebou můžete vzít i vaše nejmenší, pomohou vám v hlasování.

Jak jsme hlasovali v supermarketu Tesco Extra v Praze 10

5b07eee0200daobrazek.pngMůj dvouletý syn se mnou jezdí na nákupy často a je vděčným zákazníkem. Kdyby mohl, nakoupil by pokaždé plný koš věcí, které samozřemě naprosto nezbytně potřebujeme. :) Tesco Extra v Praze na Skalce je naším „domovským“ obchodem, kam jezdíme nejčastěji. Máme rádi tento prostorný supermarket, kde málokdy čekáme u pokladen a paní pokladní jsou navíc příjemné a komunikativní. Některé už nás asi dobře znají. :)
V době, kdy probíhá projekt Vy rozhodujete, my pomáháme, se můj syn vždy těší, až po zaplacení nákupu dostane od paní pokladní žeton, který velmi důležitě schová do dlaně, a užuž chce z nákupního koše ven, aby mohl běžet k hlasovacím nádobám. Snažila jsem se mu, adekvátně jeho věku, vysvětlit, komu můžeme vhozením žetonu přispět a pomoci.

U nás na Skalce máme také na výběr ze tří projektů, mě zaujaly tyto dva:

Zdravotní klaun, o.p.s.
Dětská Psychiatrická klinika s Cirkusem Paciento vedeným Zdravotními klauny
Cirkus Paciento je týdenní program pro dlouhodobě nemocné pacienty. Na Psychiatrických klinikách cílí na děti, které zde žijí ve své vlastní vnitřní izolaci a některé kromě Zdravotních klaunů ani nikdo nenavštěvuje. Zdravotní klauni k nim přistupují bez předsudků a vytvářejí tak bezpečné prostředí, nehodnotí je, ale podporují je v tom, aby si zkusily něco nového. Spousta dětí jde až na hranice svých domnělých možností, a úspěch, který zažijí, je pro jejich život a další průběh léčby klíčový.

5b07f0ebc2a8eobrazek.pngFOD Klokánek Štěrboholy
Letní dětský tábor pro děti, které nemohou vyrůstat ve své rodině
Darujme dětem, které nemohou vyrůstat se svou rodinou, chvíle, kdy mohou vystoupit ze stereotypu starostí běžného roku. Dejme jim možnost poznat spoustu nových kamarádů, prožít s nimi zábavu i dobrodružství, vyzkoušet si věci, se kterými se dosud nesetkaly, a tím se naučit spoustu nového o životě i o sobě. Na táboře naše děti mohou zapomenout alespoň na chvíli na své traumatické zážitky, které by nikdo z nás nechtěl zažít. Pomozme jim opět se radovat ze života. Tyto děti si to opravdu zaslouží.

Jak už jsem psala v posledním článku (čtěte ZDE), od té doby, co jsem se stala maminkou, dávám přirozeně přednost projektům, ve kterých se jedná o děti. Museli jsme se tedy se synem rozhodnout, jestli vybrat Zdravotního klauna, nebo Klokánek, oba projekty se týkají dětí. A stejně jako při mém posledním nákupu dostaly přednost děti, které nemají vlastní rodinu. Vysvětlila jsem synovi, že děti bez maminky a tatínka budou mít také prázdniny a chtěly by zažít nějaké dobrodružství a hrát si v přírodě na čerstvém vzduchu... podpořili jsme tedy Letní dětský tábor, organizovaný Klokánkem Štěrboholy, a budeme doufat, že děti z tohoto Klokánku budou mít hezké prázdniny.

O projektu
V obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Proč podpořit svého favorita
Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc
Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Celkem společnost Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.

5b07f1711f868obrazek.png

Přidejte se k nám a podpořte projekt Vy rozhodujete, my pomáháme!

Napsali jsme:

Reklama