Pokud máte dospívající děti ve věku 14 - 18 let, zapojte je do projektu „Transformations of beads“, jenž je součástí festivalu skla a bižuterie „Glass art festival“, který se uskuteční 24.–25. 9. 2011 spolu s Prague fashion weekendem v centru Prahy. Přihlášky je však potřeba zaslat již do 31. 5. 2011.

Workshop „Transformations of beads“

Zapojte se do projektu, který spojuje invenci, kreativitu, manuální zručnost a odvahu tvořit!

Záměr projektu „Transformations of beads“

Projekt je určen pro skupinu mladých talentovaných tvůrců, kteří se nebojí v oblasti bižuterie a dalších módních doplňků ze skla tvořit, ale také své nápady a myšlenky realizovat a ukázat světu. Po obdržení přihlášek od zájemců bude vybrána skupina 15 až 20 talentů, kterým budou vytvořeny podmínky pro realizaci svého návrhu na letním workshopu, a to zcela zdarma.

Vítězné projekty budou prezentovány v rámci veletrhu BIJORHCA v Paříži a Prague Fashion Weekendu v Praze, ale i na dalších připravovaných akcích v České republice a v zahraničí.

Podmínky pro přijetí projektu

  • Věk: 14–18 let
  • Vzdělání: není podmínkou
  • Talent a chuť tvořit: bezpodmínečně

Zaslání přihlášky, motivačního dopisu (stačí pár vět, proč máte zájem zúčastnit se projektu) a ukázku návrhu nebo realizovaných prací v termínu do 31. 5. 2011.

Přihlášky naleznete na www.janaberg.com

Časový harmonogram realizace

6. 6. 2011 Vyhlášení složení vybrané skupiny a oznámení vítězům účast na projektu (bude uveřejněno na webových stránkách Jana Berg www.janaberg.com, Czechtourism, PGM, G&Bbeads a GAF).

18. 6. 2 011 11–15 hod První společné setkání. Seznámení vybraného týmu s vedoucími projektu, možnými technologickými postupy, komponenty, představení ideového záměru a konzultace

Workshop TOB – Jablonec nad Nisou /Sokolovna 23. 7.–29. 7. 2011 - týdenní pobyt celého týmu vybraných mladých talentů v centru české bižuterie - Jablonci nad Nisou. Pobyt je koncipován tak, aby byly vytvořeny ideální podmínky pro realizaci navržených produktů. Pod odborným vedením mistrů šperkařů, získají tvůrci díky návštěvě Muzea bižuterie a skla mimo jiné i povědomí o historii i současnosti v oblasti užitého řemesla, sklářství a bižuterie

  • S přesným programem budou seznámeni vybraní účastníci včas.
  • Týdenní pobyt /mimo dopravy na místo/ včetně stravy, ubytování, odborného dohledu a poskytnutí materiálu k tvorbě bude uskutečněn na náklady pořadatele.

2.–5. 9. 2011 Výsledná kolekce produktů bude prezentována na veletrhu bižuterie Eclat de Mode / Bijorhca v Paříži, jako součást výstavní expozice České obchodní komory.

24.–25. 9. 2011 - Prezentace a předvedení kolekce produktů TOB v rámci PRAGUE FASHION WEEKEND za účasti tvůrců.

Reklama