5b55a1d75e986obrazek.jpgSeriál Kolo pro život je rodinnou akcí se vším všudy. Jezdí na ni rodiče i děti společně a rozhodně nehrozí, že by se tu někdo nudil. Děti, které si na kole troufnou porovnat síly s ostatními, si zazávodí. Ty, které touží vyrazit na biku, ale ještě potřebují trochu pomoci, zase najdou hned několik možností, jak se zábavnou formou v jízdě zdokonalit. A určitě nebudou zklamané ani ty děti, které ke kolu zatím nenašly ten správný vztah a chtějí čas trávit jinak. V zázemí mají možnost zapojit se do zajímavých soutěží a her a vydovádět se na trampolíně, skákacím hradě nebo na dalších atrakcích.?

Přehled všech akcí najdete na této stránce. Záštitu nad závody má Ministerstvo školství a mládeže ČR, hlavním partnerem dětské série je Česká televize a její program pro děti – ČT Déčko.

Závody pro děti

Do dětských závodů na horských kolech – ČT :D Junior Trophy – se může přihlásit každý malý cyklista, benjamínky na odrážedlech počínaje a rozdováděnými 13letými teenagery konče. Závody startují v pěti věkových kategoriích v sobotu dopoledne. Díky perfektnímu načasování mohou zdatnější holky a kluci po poledni spolu s rodiči vyrazit i na další, tentokrát nezávodní vyjížďku za krásami okolí (tzv. Fitness jízdu) nebo se zúčastnit závodu na dětské maratonské trati v rámci tzv. ČD Cargo Junior Trophy Marathonu. Podél vyznačeného dětského okruhu v těsné blízkosti zázemí je dostatek místa pro fanoušky a doprovod. Náročnost tras pro jednotlivé kategorie je odstupňována počtem kol.

Pro děti je účast v opravdovém závodě nezapomenutelným zážitkem. Obdrží startovní číslo s čipem a upínacími páskami stejně jako dospělí v hlavním závodě. A v cíli na ně čeká dárek za účast, slavnostní vyhlášení vítězů na velkém pódiu, poctivé kovové medaile, originální dětské dresy a další věcné dárky i dětská tombola.
5b55a1b0c4282obrazek.jpg

Zázemí pro děti

Svoji vlastní odpočinkovou zónu mají také děti. Jde v podstatě o malé stanové městečko pro nejmenší návštěvníky, nabitý program je ale určený pro celou rodinu. Tady se nikdo nebude nudit. Na přítomné čeká celá řada soutěží, herních prvků a zajímavých cen.

Náš tip: Vyzkoušejte Pumptrack Chupa Chups - doporučujeme

Rovnováha je pro jízdu na kole moc důležitá. Děti i dospělí potrénují balanc a koordinaci pohybů celého těla na modulární dřevěné dráze, jejímž partnerem je Chupa Chups. Takže odměna bude sladká!
5b55a224dabcfobrazek.jpgDětský klub

O zábavu nepřijdou ani rodiče s miminky nebo batolaty, které soutěže a závodění čekají teprve v budoucích sezónách. Dětský klub, který je pro ně určen je ideálním místem a zázemím pro menší děti v doprovodu maminek. Má pevnou podlahu s hracím kobercem, tyčí se nad ním barevný, špičatý stan a uvnitř najdete spoustu hraček, stolních her a míčů. Nechybí přebalovací pult, dětská toaleta a malá dětská svačinka.

Zapojte se do soutěží!

  • Na každém ze závodů Kolo pro život probíhá v Dětském klubu oblíbená soutěž v kreslení.
  • V soutěži „Navrhni si svůj dres“ si mohou děti navrhnout svůj vysněný cyklistický dres a třeba vyhrát ten opravdový. Soutěže se mohou zúčastnit všechny přítomné děti, i ty, které na kole nezávodí.

Program akcí najdete na této stránce (klikněte ZDE), konají se na různých místech ČR, takže si můžete udělat krásný výlet plný akce a milé zábavy!