Máte rádi sportovní a zábavné akce? Pak se nechte od nás inspirovat – chceme vám představit projekt Kolo pro život, do kterého se můžete zapojit přes celé léto! Navíc pokud máte děti, mohou si také zazávodit nebo si jen užít programu, který je pro ně připraven.

Seriál Kolo pro život je rodinnou akcí se vším všudy. Jezdí na ni rodiče i děti společně a rozhodně nehrozí, že by se tu někdo nudil. Děti, které si na kole troufnou porovnat síly s ostatními, si zazávodí. Ty, které touží vyrazit na biku, ale ještě potřebují trochu pomoci, zase najdou hned několik možností, jak se zábavnou formou v jízdě zdokonalit. A určitě nebudou zklamané ani ty děti, které ke kolu zatím nenašly ten správný vztah a chtějí čas trávit jinak. V zázemí mají možnost zapojit se do zajímavých soutěží a her a vydovádět se na trampolíně, skákacím hradě nebo na dalších atrakcích.


kolo

Díky bohatému doprovodnému programu a skvěle vybavenému zázemí pro maminky i s těmi nejmenšími můžete nechat starosti všedních dnů za hlavou a užít si volno uprostřed přírody aktivně a s celou rodinou.

kolo

Závody pro děti

Dětské závody na kolech – ČT :D Junior Trophy – jsou pro každého, počínaje benjamínky na odrážedlech a rozdováděnými teenagery konče. Závody startují v pěti věkových kategoriích už dopoledne, aby zdatnější holky a kluci mohli po poledni spolu s rodiči vyrazit na další nezávodní vyjížďku za krásami okolí – tzv. Fitness jízdu. Podél dětského okruhu je dostatek místa pro fandící a doprovod. Náročnost tras pro jednotlivé kategorie je odstupňována počtem kol.

kolo

Pro děti je účast v opravdovém závodě nezapomenutelným zážitkem. Obdrží startovní číslo s čipem a upínacími páskami stejně jako dospělí v hlavním závodě. A v cíli na ně čeká dárek za účast, slavnostní vyhlášení vítězů na velkém pódiu, poctivé kovové medaile, originální dresy a další věcné dárky i dětská tombola.

Záštitu nad závody má ministerstvo školství a mládeže, hlavním partnerem dětské série je Česká televize a její program pro děti – ČT :D.

kolo

Termíny jednotlivých akcí najdete na stránce www.kolopro.cz/zavody

Zázemí pro děti

kolo

Svoji vlastní odpočinkovou zónu mají také děti. Jde v podstatě o malé stanové městečko pro nejmenší návštěvníky, nabitý program je ale určený pro celou rodinu. Tady se nikdo nebude nudit. Na přítomné čeká celá řada soutěží, herních prvků a zajímavých cen.

kolo

Náš tip: Vyzkoušejte Pumptrack Chupa Chups

Na pumptrackové dráze pomohou větším i menším dětem s průpravou a správnou technikou jízdy na kole v terénu vyškolení odborníci – hlídejte si, v kolik trénink začíná.

Tuto zábavnou dráhu zajišťuje značka oblíbených lízátek Chupa Chups. Pumptrack je dřevěná modulární dráha (na KPŽ měří zhruba 50 metrů). Bikerům slouží především k nácviku rovnováhy při jízdě na kole, nechybí boule, kopečky a zatáčky. Pro udržování rychlosti a plynulé jízdy je nutné správně pumpovat řídítky a přesouvat těžiště těla nad kolem. Je zajímavé, že nejšikovnější jsou na pumptracku malé děti, které ještě nemají zafixované z kola špatné návyky a držení těla. Mrňousové ve věku 3 let jsou dokonale uvolnění a zvládají to kolikrát lépe, než 12letí kluci nebo dospěláci.

Sladké odměny čekají

Každý, kdo přejede tuto terénní dráhu, získává lízátko! Svoji první zkušenost s terénem můžou vaši potomci zažít právě na dráze Chupa Chups, kde získají různé zajímavé ceny a stanou se Chupr jezdcem. Vyplňte si zábavný kvíz a těšte se, že se stanete výhercem dresu Chupa Chups – Chupr jezdec – na každém závodě se losují 2 výherci.

V zóně si však můžete zajezdit, i když zrovna helmu nebo kolo nemáte s sebou. K zapůjčení jsou na místě 3 dětská kola i helmy, další si můžete vypůjčit v jasně červeném stanu půjčovny kol v zázemí závodu.

Dětský klub

Prostorný stan s hracím kobercem, spoustou hraček, her, malováním, občerstvením, dětskou toaletou, umývadloemi přebalovacím pultem pro miminka... K tomu milý, proškolený personál, který děti rád zabaví. Ideální pro maminky s menšími dětmi i pro hravé koumáky.

kolo

Program akcí najdete na této stránce www.kolopro.cz/zavody - závody jsou víkendové, konají se na různých místech ČR, takže si můžete udělat krásný výlet plný akce a milé zábavy!

Nyní v sobotu 22.7.2017 se můžete vydat na závod Praha - Karlštějn

kolo

Reklama