Praní prádla je každodenní činností. Díky vhodným pracím přípravkům je péče o naše oblíbené kousky téměř dokonalá. I tak se nám ale může stát, že neodhadneme kvalitu materiálu, ze kterého je oděv ušitý. Ten nám pak v pračce, i při nízkých teplotách může způsobit nepříjemnost v podobě pouštění barvy. Určitě jste tuto situaci zažili – i přes to, že prádlo třídíte, stane se, že máte po vyprání ostatní prádlo lehce obarvené. Pouštění barvy z nějakého materiálu už můžete vidět i při pracím procesu – voda při pohledu přes skleněný otvor není čirá, má odstín nějaké barvy, nejčastěji šedé. Jak z toho ven? Jak tento problém řešit?

Máme mnoho moderních přípravků na odstraňování nechtěných skvrn, se kterými se při praní také potýkáme, a je to pro nás důležité. Jak ale vyřešit barvu, která se při praní uvolňuje a hrozí, že vám znehodnotí zbytek prádla, které je v pračce? O tom chceme s vámi diskutovat.

  • Color catcherUž se vám stalo, že jste z pračky vytáhli oblíbené bílé tričko obarvené narůžovo jednou zatoulanou červenou ponožkou, která se připletla do prádla?
  • Také se vás zmocnila hrůza při pohledu na vybledlé nebo zešedlé spodní prádlo, které se omylem vypralo s barevným?
  • Jak řešíte nehody při praní – když vám pouští nějaký materiál svou barvu?
  • Perete tyto kousky v ruce?
  • Co když ale neodhadnete, jaké tričko, kalhoty nebo top bude problematický a barevně nestálý?
  • Jak perete oblečení, které má proužky, je z různých materiálů nebo v nějakých barevných kombinacích?
  • Jak řešíte nechtěné skvrny na oděvu?
  • Už jste vyzkoušeli speciální ubrousky, které dokáží zachytit uvolněnou barvu tak, že využívají fyzikální reakce na principu magnetu a zabrání obarvení ostatního prádla při praní?

Diskuse probíhá pod tímto článkem, budeme rádi, když se do ní zapojíte. Zajímají nás vaše názory, zkušenosti a rady. Také vaše příběhy, ze kterých jste se poučili.

Partnerem naší diskuse jsou revoluční prací ubrousky  COLOUR CATCHER značky K2r, které nyní testuje 50 čtenářek a my se těšíme na jejich výsledky, se kterými vás seznámíme v dalších článcích.

Ubrousky K2r COLOUR CATCHER je zcela bez chemie neobsahují chemickou látku, ale využívají fyzikální reakce na principu magnetu. Díky revoluční patentované technologii prací ubrousky barvu uvolněnou ve vodě přitahují. Jsou navíc vyrobeny z polymeru, husté trojrozměrné struktury, takže rozpuštěná barviva zachytí a znovu neuvolní. Letmý pohled po praní vás přesvědčí – důkaz je na ubrousku!

Díky ubrouskům COLOUR CATCHER se už nemusíte bát nechtěného obarvení ani třídění prádla podle barev, všechno prádlo můžete prát společně. COLOUR CATCHER značky K2r šetří čas i peníze, protože prádlo lze prát společně a bez obav z nežádoucího obarvení. Důležité je však přihlédnout k intenzitě barvy prádla a vždy se řídit návodem na obalu produktu.

Prací ubrousky COLOUR CATCHER vyrobeny z 100% přírodního materiálu a jsou plně biologicky odbouratelné. Do vody se z nich neuvolňují žádné chemikálie a po použití je lze vyhodit do sběru společně s dalším papírem, protože jsou plně recyklovatelné. Kromě toho jsou certifikovány organizací Forest Stewardship Council (FSC), protože se při jejich výrobě používají výhradně suroviny pocházející z udržitelně obhospodařovaných lesů.

Více na http://ano.colourcatcher.cz

 
Zapojte se do naší diskuse a získejte jeden z pěti balíčků, které máme připravené v redakci s ubrousky K2r COLOUR CATCHER

Podívejte se na video, jak tyto ubrousky fungují a co umí:

Čtete naše články:

Reklama