Křečové žíly jsou dnes běžným onemocněním většiny populace. Začínají velmi nenápadně – na dolní končetině se pod kůží zhmotní viditelná žíla, která časem „vyleze“. Jak se žíla pod pokožkou deformuje, i na povrchu je vidět, nehezkým zkroucený útvar v různé podobě.

žílyZpočátku se může jednat pouze o kosmetický problém. Pokud jej ale neřešíme, časem se k žilní nedostatečnosti přidávají další projevy tohoto onemocnění – otoky nohou, pocit „těžkých nohou“, svědění a svrbění pokožky, pálení ve svalech, záněty žil, které se opakují, žíla je pod kůží viditelnější a přidávají se další napojené žíly.

Snad každá žena se s problémem křečových žil někdy setkala. Ať už se to týkalo jí samotné, nebo někoho z rodiny. Z hlediska zdravotního i estetického nic příjemného. Díky tomu, že největším vlivem na vzniku žil je naše genetické zatížení, dá se předpokládat, že pokud máme toto onemocnění v rodině, časem jej budeme řešit i my.

Křečové žíly jsou nejčastějším žilním onemocněním a v současné době se řadí mezi civilizační choroby. Jejich výskyt se výrazně zvyšuje s věkem, takže zatímco děti a mladí lidé na varixy trpí zřídka, u populace nad 60 let věku se jejich výskyt zvyšuje až na každého druhého jedince. Nejčastějšími pacienty, co se varixů týče, jsou ženy. Statistiky dokonce uvádí, že u žen je dvakrát větší výskyt varixů než u mužů.

Protože se tímto tématem intenzivně zabýváme, chceme na toto téma diskutovat a budeme rádi, když se do diskuse zapojíte. Zajímá nás váš názor, zkušenost a odpověď na tyto otázky:

  • Týká se onemocnění křečových žil i vás, máte někoho v rodině, kdo tím trpí?
  • Jak tento problém řešíte?
  • Otékají vám končetiny? Jak na to reagujete?
  • Máte s tímto problémem spojeny ještě nějaké další potíže? (svědění pokožky, svírání, pálení …)
  • Co vám radí lékař, jak postupovat, aby se vám nemoc nezhoršovala?
  • Kupujete si nějaké doplňky stravy nebo vám lékař předepsal nějaké léky? Jak jste s nimi spokojená?
  • Nosíte kompresní punčochy?
  • Byla jste již na nějakém zákroku nebo se na něj chystáte?

Napište nám o tom!

Pět z vás odměníme redakčním dárkem – balíčkem s produkty Neutrogena pro péči o vaše nohy. Těšíme se na vaše názory a příběhy.

Čtěte nás redakční rozhovor:

A další články a příběhy:

Zajímavé stránky, kde najdete mnoho informací a poradnu:  http://www.zilniporadna.cz/

Reklama