Působení slunce na pokožku a jeho vliv je aktuálním tématem odborníků. Již zdaleka neplatí, že opálená pokožka je symbolem krásy a zdraví, jako tomu bylo dříve. A o tom chceme s vámi diskutovat.

Líbí se vám krásně opálená pokožka? Patříte k milovníkům slunce a opalování? Vystavujete se slunci? Nebo se mu vyhýbáte? Myslíte si také, jako řada odborníků, že moderní je neopalovat se? Pokud jste zvolila druhou možnost, máme pro vás zprávu: děláte dobře. Sluníčko je důležité, ale jen v rozumné míře.

Slunce a opalování k létu samozřejmě patří, nebo spíš mnohem víc patřilo dřív. Moderní dermatologie se přiklání k opačnému názoru: opalování není zdravé a pokožce škodí. Proto by se lidé měli před sluncem chránit a nevystavovat pokožku zbytečně slunečnímu záření. Slunce je důležité, protože dodává tělo vitamín D, který tělo jinak získat neumí, ale není třeba se opalovat, stačí běžný pobyt na světle. A nejde jen o rakovinu kůže, slunce má vliv i na tvorbu vrásek, pih nebo pigmentových skvrn na pokožce. Prokazatelný je také vliv slunce na stárnutí pokožky.

Avene

Dnes už existuje hodně lidí, kteří touží po zdravé, bílé pokožce a ze zásady se neopalují. Pokaždé používají klobouky, sluneční brýle, vhodné oblečení a ochranné krémy a vyhýbají se polednímu slunci. A je jim jedno, že si o nich okolí myslí, že bledá pokožka nevypadá hezky.

Slunce má také vliv na tvorbu „solární alergie“, řada z nás má pro tuto alergii předpoklady. Tito lidé moc dobře ví, jak může přímé sluníčko pokožku bez vysoké ochrany potrápit.

Naproti tomu znám i hodně takových lidí, kteří se opalují při každé příležitosti, mají rádi hnědou pokožku a nechávají na slunci bez omezení i svoje děti. A pokud slunce nesvítí, navštěvují ještě solária. Nevšímají si varování dermatologů, kteří opalování nedoporučují, a už vůbec ne celodenní pobývání na přímém slunci. Tím ovšem riskují nejen svoje zdraví. Tito lidé většinou mají heslo: Opaluji se dobře, pokožka netrpí, namažu se, až se spálím nebo budu mít jiný problém. Líbí se mi, že mám hnědou, letní barvu.

Zapojte se do naší diskuse – Jak jste na tom s opalováním vy?

  • Jaký máte typ kůže, snadno se spálíte, nebo vaše pokožka reaguje na slunce rychlým zhnědnutím?
  • Mezi jakou skupinu patříte – opalujete se, nebo ne?
  • Když jedete na dovolenou k moři, vydržíte se neopalovat?
  • Nebo jste typ notorických „opalovačů“ a vyznavačů červenohnědé pokožky?
  • Jak si chráníte pokožku?
  • Jak chráníte své děti?
  • Máte s opalováním spojenou nějakou příhodu?

Zapojte se do diskuse! Vybereme tři z vás, kteří získají dárek v podobě balíčku s přípravky pro ochranu pokožky před sluncem od kosmetiky Avène, která je partnerem této diskuse.

Jak pokožku dostatečně chránit? Použitím kvalitních přípravků pro ochranu pokožky před sluncem. Jak ale správně nanášet tyto přípravky, jakou dávku a jak často? Naším tipem jsou rady od značky Avène, která má ve svém portfoliu mnoho přípravků pro každý typ pleti.

Avene

Všechny informace najdete na www.eau-thermale-avene.cz/

Reklama