Léto je skvělou dobou pro lehké vaření a pečení. Zraje velké množství ovoce, které se dá hned použít pro různé dezerty, bublaniny a koláče. Čerstvá zelenina pak může být nejen součástí salátů, ale také teplou přílohou nebo základem dipů.

Pro letní přípravu jídla jsou skvělým tipem různé pomazánky, které nejsou náročné na přípravu a dají se skvěle máslokombinovat s různými druhy pečiva a se zeleninou. Navíc, dobrá pomazánka se může stát tradičním rodinným receptem. V létě, kdy nechceme trávit dlouhý čas v kuchyni, se skvěle hodí jako součást oblíbených pikniků – sesbírat pár chutných pokrmů, sednout si venku na trávu či na terasu a užívat si léto.

Při přípravě mnoha jídel je třeba použít tuky, ať již rostlinné nebo živočišné. Nabídka je velmi široká a je jen na vás, jaký si z široké nabídky vyberete. Určitě použijete jiný druh tuku do pomazánek a jiný pro smažení či pečení. Vybírat přitom můžeme nejen mezi různými značkami, ale také různými variantami výrobků. V případě olejů stále mnoho kupujících rozhoduje pouze mezi řepkovým a slunečnicovým. Oleje nám ale nabízí mnohem více možností a neměli bychom zapomínat na to, že jsou součástí nejen teplé, ale také studené kuchyně. Výběr oleje je nejčastěji ovlivněn tím, zda ho používáme na studenou, nebo teplou kuchyni – souhlasíte?

O použití tuků v kuchyni s vámi chceme diskutovat. Zapojte se do naší diskuse, zajímá nás váš názor

  • Jaké tuky používáte na vaření a smažení? A víte, že slunečnicový olej je na smažení nevhodný?
  • Používáte při pečení ovocných koláčů spíše rostlinné oleje a heru, nebo dáváte přednost máslu?
  • A co studená kuchyně, z čeho připravujete pomazánky a co mažete na pečivo?
  • Máte v lednici pouze jeden výrobek, nebo má každý rád něco jiného?
  • Podle čeho si tuky či oleje vybíráte?

Partnerem naší diskuse je Flora s máslem - spojením kvalitních rostlinných olejů a másla vznikl výrobek, který přináší zdraví a skvělou chuť v jednom.

Více na http://www.flora.cz/flora-s-maslem.php

máslo

Zapojte se do diskuse a získejte dárek v podobě balíčku, který bude obsahovat: máslenku (speciálně vyrobeno pro produkt Flora s máslem), dřevěný nůž, Flora s máslem receptář a krásnou misku Naoko.

Čtěte naše články:

Reklama