Proč je snídaně tak důležitá? Snídaně, první ranní jídlo je start do nového dne a do značné míry rozhoduje o tom, v jaké míře bude úspěšný. Snídaně slouží k doplnění energie po noci, kdy odpočíváme a nejíme. Ti, kdo nesnídají, „jedou celé dopoledne na rezervu“.  Snídaně by měla činit přibližně 20 - 25 % z celkového energetického příjmu. To zaručí dostatek energie a vyrovnanou hladinu krevního cukru bez pocitu hladu.

fgf

Ilustrační foto databáze www.shutterstock.com

Je na každém z nás, co si ke snídani připraví. Vajíčka, pečivo, sladké moučníky, ovoce, zeleninu, cereálie, jogurty a mléčné výrobky, toasty, slané rohlíky, uzeniny, ... variací pokrmů, ze kterých se může skládat snídaně je velmi mnoho. Pokud budete vyhledávat recepty, je mnoho typických jídel, které se hodí jen pro snídani. Dokonce řada zemí má své snídaňové rituály a pokrmy, které se váží ke snídání specifické jen pro tuto destinaci.

Naše snídaně je hodně různorodá. Proto o složení snídaně chceme s vámi diskutovat. Určitě budete souhlasit, že snídaně má být vyvářená a pestrá, má obsahovat řadu ingrediencí, které zajistí organismu důležité látky.

  • Jak snídáte, uděláte si na snídani čas každý den?
  • Je součástí vaší snídaně ovoce?
  • Máte rádi cereálie a zařazujete pravidelně do snídaně?
  • Kolik vypijete tekutin při snídani?
  • Máte rádi světlé nebo tmavé pečivo?
  • Dáte si se snídaní práci nebo ji odbýváte?
  • Máte nějaký snídaňový rituál?
  • Jak by měla vypadat vaše ideální snídaně, co vám chutná?

Napište nám o tom a zapojte se do naší diskuse.

Právě nyní testujeme se čtenářkami Nestlé CHEERIOS Oats pro pestrou snídani, které jsou partnerem naší diskuse. Zahrňte do své snídaně chutné cereálie, které ji doplní o důležité složky.

Jaká je novinka cereálie CHEERIOS Oats od Nestlé?

Křupavé lupínky s obsahem celozrnných ovesných vloček, namíchané s lahodnými kroužky CHEERIOS. Jsme zvědaví, jak vám zachutnají, protože s nimi uděláte navíc něco pro své srdce a cévy. Ovesné vločky obsahují beta glukany, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu. Budeme rádi, když se stanou součástí vaší pestré snídaně. Můžete si vybrat ze dvou druhů - CHEERIOS Oats Original a CHEERIOS Oats Cinammon pro pestrou snídani.  

 

Snídaně má být pestrá

O tématu snídaně a významu snídání jsme napsali na našich stránkách mnoho. Proto jsme pro vás připravili další zajímavou akci spojenou s testováním. Snídaně má být pestrá a obsahovat zdraví prospěšné složky jako jsou cereálie či kvalitní pečivo bohaté na vitamíny a vlákninu. Vhodné je zařadit mléčné produkty, které tělu dodají bílkoviny a jsou výborným zdrojem vápníku, čerstvé kousky ovoce či zeleniny. Nesmíte zapomínat na pitný režim, který je nedílnou součástí snídaně. Vedle oblíbených nápojů jako je čaj či káva dbejte na dostatečný příjem vody či minerálky.

Naše články:

Zapojte se do naší diskuse, která probíhá pod tímto článkem. Vybereme pět z vás, které získají balíček s novinkami - CHEERIOS Oats Original a CHEERIOS Oats Cinammon pro pestrou snídani.  

Reklama