Máte rádi opálenou pokožku? Působení slunce na pokožku a jeho vliv léta zkoumají odborníci a zdaleka neplatí, že opálená pokožka je symbolem krásy a zdraví, jako tomu bylo dříve. A o tom chceme s vámi diskutovat.

avene

Líbí se vám krásně opálená pokožka? Patříte k milovníkům slunce a opalování? Vystavujete se slunci? Nebo se mu vyhýbáte? Myslíte si také, jako řada odborníků, že prospěšné zdraví je neopalovat se? Sluníčko je důležité, ale jen v rozumné míře. A pokud se pohybujete na slunci, tak si musíte pokožku chránit.

Pobyt na slunci k létu samozřejmě patří, ale jeho záření může pěkně potrápit nechráněnou kůži. Moderní dermatologie se přiklání k jasnému názoru: opalování není zdravé a pokožce škodí. Proto by se lidé měli před sluncem chránit. Slunce je důležité, protože dodává tělo vitamín D, který tělo jinak získat neumí, ale není třeba se opalovat, stačí běžný pobyt na světle. A nejde jen o rakovinu kůže, slunce má vliv i na tvorbu vrásek, pih nebo pigmentových skvrn na pokožce. Prokazatelný je také vliv slunce na stárnutí pokožky.

Slunce má také vliv na tvorbu „solární alergie“, řada z nás má pro tuto alergii předpoklady. Tito lidé moc dobře ví, jak může přímé sluníčko pokožku bez vysoké ochrany potrápit.

Ale jsou mezi námi i lidé, kteří se opalují při každé příležitosti, mají rádi hnědou pokožku a nechávají na slunci bez omezení i svoje děti. A pokud slunce nesvítí, navštěvují ještě solária. Nevšímají si varování dermatologů, kteří opalování nedoporučují, a už vůbec ne celodenní pobývání na přímém slunci.

avene

Každý z nás má také určitý fototyp kůže, který určuje vnímavost pokožky vůči slunci. Znáte ten svůj?

Fototyp 1: Reaguje velmi citlivě na sluneční záření. Pokožka je velmi světlá, nikdy nezhnědne a často se spálí. Zrzavé vlasy, mnoho pih. Přirozená vlastní ochrana pokožky 5-10 min. 

Fototyp 2: Reaguje citlivě na sluneční záření. Pokožka je světlá, pomalu se opaluje a občas se spálí. Blond vlasy, pihy. Přirozená vlastní ochrana pokožky 10-20 min.

Fototyp 3: Reaguje normálně na sluneční záření. Světle hnědá pokožka, která se rychle opaluje a zřídkakdy se spálí. Tmavě blond až světle hnědé vlasy, málo pih. Přirozená vlastní ochrana pokožky 15-25 min 

Fototyp 4: Je odolný slunečnímu záření. Snědá pokožka, která se velmi rychle opaluje a téměř nikdy se nespálí. Hnědé až černé vlasy, žádné pihy. Přirozená vlastní ochrana pokožky 20-30 min.

Zapojte se do naší diskuse – Jak jste na tom s opalováním vy?

  • Jaký máte typ kůže, snadno se spálíte, nebo vaše pokožka reaguje na slunce rychlým zhnědnutím?
  • Mezi jakou skupinu patříte – opalujete se, nebo ne?
  • Když jedete na dovolenou k moři, vydržíte se neopalovat?
  • Nebo jste typ notorických „opalovačů“ a vyznavačů červenohnědé pokožky?
  • Jak si chráníte pokožku?
  • Jak chráníte své děti?
  • Máte s opalováním spojenou nějakou příhodu?

 

Zapojte se do diskuse! Vybereme tři z vás, kteří získají dárek v podobě balíčku s přípravky pro ochranu pokožky před sluncem od kosmetiky Avène, která je partnerem této diskuse.

Jak pokožku dostatečně chránit? Použitím kvalitních přípravků pro ochranu pokožky před sluncem. Jak ale správně nanášet tyto přípravky, jakou dávku a jak často? Naším tipem jsou rady od značky Avène, která má ve svém portfoliu mnoho přípravků pro každý typ pleti.

 

!!! POZOR SOUTĚŽ !!!

Vyhrajte 10x novinku Eau Thermale Avène - Sluneční Anti-age SPF 50+.

Soutěž najdete ZDE.

Čtěte naše články: