Dobrý den všem, kteří se potýkají s lupénkou, ať už na vlastní kůži nebo u některého z vašich blízkých. Jmenuji se Šárka a lupénku máme v rodině. Jsem součástí týmu, který vytvořil novou mobilní aplikaci Lupénka. Je volně ke stažení v Google Play a AppStore. Chceme díky ní pomoci lidem najít odpovídajícího specialistu na léčbu lupénky. Doma jsme totiž dlouho řešili, že najít dobrého dermatologa, který se na lupénku specializuje, je trochu oříšek… Jakou zkušenost máte vy?

gg

Budeme rádi, pokud budete sdílet vaše zkušenosti s lupénkou a její léčbou a zapojíte se do diskuze. Zajímají nás zejména následující problémy spojené s lupénkou:

  • Jaký by podle vás měl být lékař, který se stará o nemocné s lupénkou? Jste spokojení se svým dermatologem, nebo přemýšlíte o změně? Kdy můžete lékaře změnit a obrátit se na specializované centrum nebo si vyžádat druhý odborný názor?
  • Jak dlouho jste hledali léčbu, která vám bude vyhovovat?
  • Proměnlivost lupénky, co má vliv na její zhoršení a co vám společně s léčbou nejvíce pomáhá?
  • Jak dlouho u vás trvala diagnóza lupénky? Šli jste s kožním problémem k lékaři hned anebo jste si mysleli, že jde o přechodné podráždění?
  • Jak to máte s lupénkou ve vaší rodině? Projevila se pouze u vás, nebo jste ji zdědili po rodičích?
 
Co je lupénka
Lupénka neboli psoriáza je celoživotní zánětlivé onemocnění kůže. Dochází při ní k nadprodukci kožních buněk, které se obnovují 7 x rychleji než u zdravých lidí. Staré buňky se tak dostávají na povrch kůže, kde se odlupují v podobě stříbřitých šupinek. Lupénka se nejčastěji vyskytuje v místech tlaku a tření kůže: na loktech, kolenou, v oblasti beder či ve vlasech. Může se však objevit kdekoli včetně nehtů, dlaní, plošek nohou, genitálu a vzácně i obličeje. Ložiska lupénky bývají symetrická - nacházejí se na stejných místech na pravé i levé polovině těla.

Vše o lupénce a její léčbě najdete na stránkách www.mamlupenku.cz

Získejte dárek:

Zapojte se do naší diskuse a získejte od redakce drobné dárky, které vás potěší. Pro pět diskutujících máme připravené luxusní čaje Harney & Sons.

jjjj

Zajímavé články na toto téma, které si můžete u nás přečíst:

Reklama