Suchá pokožka je obecně mnohem náchylnější na podráždění než ostatní kožní typy. Díky vysušení je ve větším riziku poranění a popraskání. Bohužel to, co suchou pokožku ještě více vysušuje, je voda. Představuje pro kůži velkou zátěž. Proto musíme o takto citlivou pokožku dobře pečovat a promazávat ji. Pokud trpíte atopickým ekzémem, jistě tyto stavy znáte. Bez hydratačního krému, který je určen pro citlivou a suchou pokožku to nejde. 

V obdobích zimy a chladu je potřeba používat hydratační přípravky, které jsou mastnější. Hutnější mastné krémy, které obsahují lipidy, jsou pro suchou kůži to pravé. Vitamíny a další účinné látky v nich dodají pokožce potřebnou vzpruhu, a pomáhají tak minimalizovat pocit sucha.

dry skin

Jediná rada, jak ochránit citlivou kůži zní mazat, mazat a zase mazat. A to i tehdy, když nepociťujete žádné akutní obtíže spojené se suchou kůží. Nejvhodnější jsou produkty obsahující více tuku než vody. Přídavné látky jako kyselina mléčná, glycerin či urea udržují v kůži vlhkost.

Nebojte se obtíže se suchou kůží konzultovat s lékařem. Ten nejlépe posoudí, zda nemá tento problém hlubší příčiny nebo zda se nejedná o nemoc kůže, například atopický ekzém. S výběrem správného produktu pro péči o citlivou a podrážděnou kůži, vám pomůže lékárník či přímo dermatolog.

Chceme diskutovat na téma:

  • Trápí vás nebo vaše děti suchá pokožka?dry skin
  • Trápí vás atopický ekzém?
  • S čím se nejvíce potýkáte?
  • Jaké používáte přípravky?
  • Řešíte své stavy s dermatologem nebo si pomáháte sami?
  • Dáte na doporučení známých, pokud jim nějaký přípravek zabral nebo na odborníka z lékárny?
  • Kdy vás tyto problémy nejvíce tíží?

Partnerem naší diskuse je oblíbená a dlouhými léty prověřená produktová řada Excipial. Produkty nyní najdete v novém designu a nezměněném složením se zárukou švýcarské kvality a dlouholeté tradice. Přípravky Excipial umožňují individuální výběr léčby pro každého, včetně těch nejmenších a jsou k dostání v lékárnách.

Více na: www.spirig.sk/cz/excipial

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Excipial U Lipolotio je lék k vnějšímu použití. Obsahuje ureu.

Excipial

Zapojte se do naší diskuse! Máme pro 5 z vás připraveny balíček s přípravky Excipial. Zajímá nás, jak tyto problémy řešíte.

Čtěte také:

Reklama