Střevní potíže zvané průjem jsme určitě zažili všichni. Nevyhýbají se nikomu a často je řešíme i s dětmi. Příčin vzniku průjmu může být mnoho. Nejčastějším původcem jsou buď viry, nebo bakterie, které se dostanou spolu s potravou do zažívacího ústrojí.

 
Průjem je jednou z poruch trávicího ústrojí (zejména střev, ale i žaludku, slinivky a jater), kdy dochází k častému (více než 3x/den) vyprazdňování a stolice je řídká až vodnatá. Hlavním nebezpečím silného průjmu jsou velké ztráty tekutiny. Onemocnění bývá doprovázeno zvracením, někdy velice úporným, které ještě zvětšuje ztrátu tekutin. Může se objevit i teplota.

Průjem vás může postihnout kdykoli a kdekoli, nástup potíží bývá velmi rychlý. Určitě jste takovou nepříjemnou situaci zažili. Jediné, co v tu chvíli řešíte, je lokalizace nejbližší toalety.

záchod

Jak tyto situace zvládáte? Na toto téma s vámi chceme diskutovat, budeme rádi, když se do diskuse zapojíte.

  • Jak řešíte průjem? Co se Vám nejvíce osvědčilo?
  • Jaký by podle Vás měl být ideální lék na průjem?
  • Za jakých okolností vás tento problém nejčastěji postihuje?
  • Jak řešíte průjem u vašich dětí?
  • Jde spíš letní problém nebo to řešíte celoročně?
  • Jsou léky proti průjem součástí vaší domácí případně i cestovní lékárničky?
  • Dostali jste se díky průjmu někde do nějaké „prekérní“ situace?
  • Trpíte průjmem, když jste ve stresu? Nebo při velké fyzické námaze?
  • Řešíte střevní problémy na cestách? Dáváte si pozor, co např. na dovolené v zahraničí jíte?

Napište nám o tom! Pro tři z vás máme připravený hezký dárek – nerezovo-plastový termohrnek s dvojitou stěnou, který oceníte doma i na cestách.

Partnerem naší diskuse jsou stránky www.prujmy.cz , kde najdete užitečné rady a informace o střevních problémech doprovázených průjmem. Když už vás potká známý „rychlý krok“, na nic nečekejte a nasaďte první pomoc. Pro tyto případy je užitečné mít v domácí lékárničce Smectu. Lék na bázi přírodního čištěného jílu dokáže zklidnit podrážděná střeva, obalit je ochrannou vrstvou a nabalit na sebe také toxiny, které stojí za nevítanými zažívacími potížemi. Pomůže nejen vám dospělým, ale i malým dětem (už od miminek). Výhoda je, že nemusíte řešit, jestli ten váš zrychlený krok způsobily viry, bakterie či nezřízené hodování, Smecta vám zabere na všechny. Smectu se vyplatí mít v zásobě i pro chvíli, kdy balíte kufry na dovolenou. Ne že by vám to někdo přál, ale znáte to: pro jistotu!

Reklama