Péče o zuby a ústní dutinu je dnes běžnou součástí každodenní hygieny. Dnes víme, že si musíme zuby pravidelně čistit, že správnou hygienou můžeme předejit řadě onemocnění, která se mohou v ústech vytvořit – zubní kaz, paradentóza, záněty dásní…

zuby

Ne každý z nás ale dbá na to, aby to všechno každý den dělal správně, aby dodržoval všechny postupy. Ruku na srdce – víme, jak na to, ale někdy ta praxe pokulhává… Vidíme to kolem sebe – rozčilujeme se s dětmi, že si zase nevyčistily zuby, někteří muži si myslí, že čistit si zuby večer stačí až až… Někdo se ptá, co je to mezizubní kartáček? Ústní voda? …podobných situací by se určitě našlo více.

Chceme proto diskutovat o tom, jaký máte na to názor vy, co si myslíte o tomto tématu nebo jak to má vaše rodina: Jak pečujete o zuby a dásně?

Myslíte si, že si dobře čistíte zuby? Zajímáte se o stav vašich dásní? Myslíte si, že je vaše technika čištění správná? Při nedokonalé nebo nepravidelné péči o zuby patří mezi běžné jevy nepříjemný zápach z úst, tvorba zubního povlaku, zánět dásní nebo zubní kaz – co děláte proto, aby se to netýkalo vás?

Co vaše děti – svádíte s nimi boj nebo jsou to spolehlivé samostatné jednotky, které si dokonale vyčistí zuby bez upomínání?

Chodíte na zubní hygienu? Jak často?

Čistíte si mezizubní prostory speciálními tenkými kartáčky, používáte zubní nitě?

Víte, jakou životnost má zubní kartáček a za jak dlouho by se měl vyměnit?

Zajímáte se o složení zubní pasty?

Používáte ústní vody? Berete ji jako ideálního pomocníka při čistění mezizubních prostor a dásní je završením důkladné každodenní péče?

Napište nám o tom, jak čištění zubů, péči o dásně vnímáte, jak to máte zažité, v čem jsou vaše rezervy, přiznejte se ke svým malým „hříchům“. Postěžujte si na děti nebo na partnera, kteří ve své péči ještě mají co zlepšovat.

Partnerem naší diskuse je ústní voda LISTERINE® ZEROTM, který je jemnější a v ústech nepálí, přesto však pomáhá udržovat pocit svěžího dechu. Díky obsahu fluoridu účinně pomáhá chránit před tvorbou zubního povlaku, ničí bakterie způsobující zánět dásně a zubní kaz a chrání tak i zubní sklovinu.

listerine

Psali jsme o ní v těchto článcích:

Zapojte se do diskuse a získejte 3 balíčky s ústními vodami LISTERINE®, které jsme pro vás připravili jako odměnu

 

Reklama