MaxSanÚklid domácnosti v létě má své výhody i nevýhody a určitě je jiný než v zimních měsících. Více větráme, otevřená okna můžeme mít celý den. Také mokré povrchy po mytí rychleji schnou, což je výhoda, protože většina hospodyň vytírá podlahy častěji než v zimě.

Léto a teplé počasí ale přináší i svá „uklízecí“ specifika – více chodíme na boso a přinášíme si tak domů prach a nečistoty z venku. Věnujeme se zahradě, koupání, slunění – zbytky písku, hlíny, mastných ochranných krémů – to vše uplívá na obuvi nebo v taškách, které neseme do svého domova. Pokud máte domácího mazlíčka, v letních měsících jeho srst líná a domov je plný chlupů. Také v kuchyni se častěji potýkáme se skvrnami od ovoce, zeleniny, hub, tím, že si plody nosíme domů a zpracováváme je.

Teplé počasí sebou přináší prostředí, ve kterém se daří bakteriím a plísni – takže je nutné dávat pozor nejen na povrchy jako je podlaha či pracovní deska, wc, ale také chladnička vyžaduje speciální pozornost. Díky tomu, že si nevšimnete, že je jídlo, které do ní vkládáte již napadené plísní, můžete tyto zárodky nechtěně šířit dál.

Letní ráj pro bakterie

Nejlépe se těmto mikroorganizmům daří ve vlhkém a teplém prostředí. Ideální je tedy kuchyně, konkrétně kuchyňská linka se zákoutími jako je dřez, lednice a sporák nebo odpadkový koš. Doslova jejich rájem je pak obyčejná houbička na nádobí, utěrka nebo kuchyňské prkénko. Dalším místem, kde se to v lidském obydlí hemží bakteriemi, je koupelna. Tady mikroorganizmy najdeme nejen ve vaně a v umyvadle, ale výborně se jim daří i ve vlhkých ručnících a osuškách. Na toaletě pak nesmíme zapomenout nejen na prkénko, ale i na splachovadlo a WC kartáč. Bakterie se vyskytují i na klávesnici počítače, telefonu nebo třeba na hračkách našich dětí. Pokud se bakterie dostane do vhodného prostředí, začnou se velmi množit. Jedním z neklamných znaků jejich přítomnosti bývá zápach. 

Jak s nimi zatočit?

Aby nedocházelo k přemnožení bakterií v naší domácnosti, je potřeba dodržovat určitá hygienická pravidla. Nestačí pouze běžný úklid, kdy vytřeme podlahu saponátem a prachovkou se zbavíme vrstvy prachu. Je dobré se spolehnout na přípravky, které zabraňují množení bakterií.

Zapojte se do diskuse! Jak uklízíte v létě?

Tématem naší diskuse je úklid domácnosti v létě, chceme diskutovat na tato témata a budeme rádi, když se do diskuse zapojíte:

  • Jak uklízíte v létě?
  • Jezdíte na chatu, chalupu, kde je úklid jiný než doma?
  • Jak často vytíráte?
  • Bojujete s plísněmi?
  • Stává se vám, že objevíte doma něco zkaženého, díky teplému počasí zapáchajícího?
  • Objevila jste někdy v chladničce plíseň?
  • Koupila jste někdy v létě potraviny, které byly díky teplu zkažené?
  • Jak chráníme domácnost před bakteriemi?

Napište nám o tom! Vybereme dvě z vás, kdo získá dárek v podobě balíčku od značky MaxSan pro snazší

úklid letní domácnosti!

Partnerem diskuse je značka MaxSan. Tyto přípravky zabraňují opětovnému množení bakterií a zanechávají ošetřené povrchy domácnosti zářivě čisté a hygienicky ošetřené až na 48 hodin. Jelikož přípravky MaxSan neobsahují chlor, nehrozí ani nepříjemný chlorový zápach. Zničíte tak  99,9 % bakterií!

MaxSan přípravky si můžete připomenout v těchto uveřejněných článcích:

Reklama