Každý pátý člověk mezi námi trpí alergií nebo se u něho během života alergická reakce projevila.

alergie

I když vědecký výzkum přinesl a téměř denně přináší nové poznatky, neexistuje nějaký univerzální lék proti alergii a alergici plným právem kladou mnoho otázek.

Proč právě já jsem alergik? Mohu se alergii nějak vyhnout? Jak mohu předejít astmatickým záchvatům? Mohu přenést alergii na své děti? Jak se alergie pozná? Jak se určí příčina alergie? Jaká je léčba alergie?

Pokud patříte mezi alergiky, pak toto jsou možná otázky, které řešíte se svým lékařem. Nebo máte alergické děti a tak tyto problémy řešíte za ně a chcete jim dopřát nejlepší péči. O alergiích chystáme seriál článků, kde podrobně probereme jednotlivé druhy alergií a spoustu informací, které vám budou užitečné. Protože čím více budete o alergii vědět, tím méně vás bude trápit.

Chceme na téma alergií diskutovat a zajímá nás váš názor!

  • Jak se vám s alergií žije?
  • Kdy se vám alergie projevila?
  • Jakou alergií trpíte a jak vás omezuje?
  • Musíte kvůli alergii omezovat své chování? Jak?
  • Jak řešíte léčbu?
  • Jak bojujete s příznaky své alergie?
  • Chodíte k alergologovi nebo si řadu projevů umíte vyřešit samy?
  • Proč si myslíte, že stoupá počet alergiků?

Napište nám odpovědi na naše otázky nebo další postřehy, problémy které vás trápí.

Alergie je hypersenzitivní reakce podmíněná reakcí imunitního systému. Je to tedy přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému na látky, se kterými se běžně setkáváme ve svém prostředí, ovšem jen alergický organizmus na ně reaguje, na rozdíl od nealergického organizmu je nedokáže tolerovat. Během vývoje imunity od narození až po dospělost se buňky imunitního systému učí odpovídat obrannou reakcí na to, co by nám mohlo škodit, a také se učí tolerovat to, co je pro nás neškodné. Látky, většinou bílkovinné povahy, na které imunitní systémodpovídá, se nazývají antigeny, ty na které přecitlivělý organizmus

alergie

alergika reaguje alergickou reakcí (vytváří „alergické protilátky“ typu IgE), se nazývají alergeny.

Alergie jsou nepříjemné a mohou ohrozit i život. Naštěstí ale existují léky, které alergikům usnadňují život. Nejběžnější a nejdostupnější z nich jsou antihistaminika, která jsou volně prodejná v lékárnách. Používají se při léčbě kopřivky, ekzémů, alergické rýmy, zánětu spojivek nebo celkových alergických reakcí. Při alergii se v těle uvolňuje látka histamin, která způsobí alergickou reakci. A právě díky antihistaminikům se účinek histaminu blokuje, takže k reakci nedojde.

Současná nová generace těchto léků nemá žádné nebo jen minimální vedlejší účinky, jako je ospalost nebo únava. Léky se podávají ve formě tablet nebo injekcí, lze je užívat také přímo na postižené sliznice (oční i nosní kapky nebo nosní spreje). Podávají se většinou jednou denně, u menších dětí dvakrát. Dávkování je lepší konzultovat s lékařem.

Zdroj: U lékaře

Za vaše názory a postřehy vás chceme odměnit hezkými dárky. Od redakce můžete získat 5 balíčků s úklidovými přípravky MaxSan proti bakteriím

alergie

Napište nám odpovědi na naše otázky nebo další postřehy, problémy které vás trápí.

Čtěte také:

Reklama