Za morální to sice naše společnost nepovažuje, ale přiznejme si, že se to děje dnes a denně. Možná je na vině i to, že zadaní muži jsou pro ženy daleko přitažlivější než ti volní.

Jak se vám líbí?

Na Oklahomské státní univerzitě v americkém městě Stillwater připravily výzkumnice pozoruhodný experiment, který vešel do dějin sociologie. Požádaly 184 studentů a studentek, aby se účastnili testu přitažlivosti.

Každý účastník jim vylíčil svého vysněného romantického partnera. Autoři studie mu pak na počítačové obrazovce představili jednoho muže nebo ženu, kteří by mohli vyhovovat požadavkům. Ve skutečnosti výzkumnice všem ukázaly téhož muže nebo ženu. Ovšem půlce dotazovaných řekly, že zobrazená osoba je zadaná, a druhé půlce, že je volná.

A světe div se, ukázalo se, že jakmile nezadané ženy slyšely, že zobrazený muž je volný, zaujal 59 % z nich. Zato když se o tomtéž člověku dozvěděly, že je zadaný, líbil se hned 90 %! U mužů nic takového roli nehrálo. Zadaná i nezadaná žena se líbila stejně.

Potenciál pro rozvraty

Proč se volným ženám více líbí zadaní muži? Soudí se, že zadaní muži se ostatním ženám jeví jako „prověření“ jinou ženou, navíc tito muži prokázali, že mají zájem o dlouhodobý partnerský vztah. Obojí je tedy pro ženu, která touží po schopném partnerovi, vlastně pozitivní informace.

Závěr

1. Nezadané ženy podceňují potenciál nezadaných mužů a jsou podvědomě náchylné k tomu, aby přebraly muže jiné ženě.

2. Muži poté, co se zadají, se mohou náhle stát přitažlivější pro další ženy, které by se o ně jinak nezajímaly. To vše samozřejmě napomáhá k bourání už existujících vztahů či rovnou manželství, i když to obecné morální normy odsuzují.

Myslíte si, že je to pravda? Už jste se někdy zapletla se zadaným mužem?

Reklama