Povodeň

Aktualizace

Záplavy si vyžádaly první oběť také v Olomouckém kraji. „Jde o muže v Černotíně na Přerovsku, který byl podle Policie České republiky pohřešován již od středy,“ řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Dodala, že okolnosti jeho smrti policisté vyšetřují.

Zatím máme jen svědectví od člověka, který viděl ve středu v Černotíně spadnout z mostku do vody muže,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Svědek jej viděl plout ve vodě, pak se mu nešťastník ztratil. „Ve čtvrtek jsme objevili tělo utonulého, nyní se prověřuje, zda jde o člověka, který spadl do vody z mostku,“ doplnila Sedláčková.

Člověkem, který na mostku uklouzl, byl třicetiletý místní občan z Černotína,“ řekla později Sedláčková. Příčinu jeho smrti určí definitivně soudní pitva. Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Olomuckého kraje Iva Mareše záchranáři neregistrují v kraji v souvislosti s povodněmi žádnou další lidskou oběť.

(11.00) Zaplavy už mají osm obětí

Podle informací na serveru iDNES.cz si povodně vyžádaly již osm obětí! On-line reportáž můžete sledovat ZDE!

Informace o železničních výlukách níže!

(9.13) Povodně mají už šest obětí. Další bouřky se blíží

Povodně na Novojičínsku si vyžádaly již šest obětí. „Dva utonulí jsou v místní části Nového Jičína Žilině, tři v Jeseníku a jeden člověk zemřel na následky zdravotních potíží, když se k němu nedostali záchranáři,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Michálková-Šálková s tím, že v současné době probíhá pátrání po nezvěstných.

Český hydrometeorologický ústav dnes varuje před silným deštěm spojeným s bouřkami. Povodně budou ohrožovat Jihočeský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj, uvádí ústav na svých stránkách (viz www.chmi.cz).

Silné bouřky zasáhnou Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Vysočinu. Na Moravě a ve Slezsku by v přívalových srážkách mohlo spadnout až 40 milimetrů srážek za hodinu. Stav ohrožení podle Českého hydrometeorologického ústavu hrozí v jižních Čechách.

V krajích Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském se očekávají další výrazné vzestupy hladin řek, které by na Odře a Bělé mohly dosáhnout až třetího stupně povodňové aktivity. Toky v povodí horního a středního Labe dosáhnou prvního a druhého stupně. Hladiny řek v oblasti Šumavy a Novohradských hor by měly ve čtvrtek mírně poklesnout, záleží ale na vývoji počasí a množství srážek, varují před přílišným optimismem meteorologové.

Povodně se dotkly i železnice - informujte se včas o změnách spojů!

Povodňová situace si na železnici v Olomouckém kraji vyžádala řadu změn. České dráhy také vyzývají občany, aby zvážili své cesty na Valašsko a Novojičínsko...

V Olomouckém kraji je po přívalových deštích uzavřena trať z Přerova na Bohumín mezi stanicemi Hranice na Moravě a Polom a trať z Hranic na východ republiky v úseku do Hustopečí nad Bečvou. Informovala nás o tom regionální mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Na hlavním železničním tahu železničáři odklánějí některé vlaky mezi Ostravou a Olomoucí přes Opavu a Krnov. Jiné nahrazují v zasaženém úseku autobusovou dopravou Náhradní trasa mezi Olomoucí a Valašským Meziříčím je přes Přerov a Hulín. Také mezi Hranicemi a Hustopečemi jezdí autobusy.

České dráhy dnes také vyzvaly občany, aby v tento den necestovali na Valašsko a Novojičínsko. Řada tratí je v těchto regionech pod vodou. „Lidé by měli zvážit cestu do těchto oblastí,“ uvedla Pistoriusová.

České dráhy doporučují cestujícím, aby se před jízdou informovali o aktuálním stavu na telefonní lince 840112113. Informace pro cestující jsou dostupné 24 hodin denně ve třech světových jazycích. Všechny informace o omezeních jízdy vlaků cestující také naleznou na adrese www.omezeniprovozu.cz.

V tuto chvíli jsou uzavřené následující úseky tratí

  • Trať Česká Třebová - Přerov Bohumín je uzavřená v úseku Hranice na Moravě - Polom
  • Trať Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm je uzavřena v úseku Rožnov pod Radhoštěm - Valašské Meziříčí
  • Trať Hranice na Moravě - Střelná je uzavřena v úseku Hranice na Moravě - Hustopeče nad Bečvou
  • Trať Ostrava - Valašské Meziříčí je uzavřená v úseku Valašské Meziříčí - Frenštát pod Radhoštěm
  • Trať Suchdol nad Odrou - Nový Jičín město je uzavřená

 

Reklama