Horský hotel Ještěd se pomalu vrací do bývalé krásy. Rekonstrukce je však finančně náročná, a tak na renovaci hotelového baru Avion byla vyhlášena sbírka. Přispívající krom dobrého pocitu určitě nepřijdou zkrátka.

O to, aby Ještěd opět vypadal jako před čtyřiceti lety, v době své největší slávy po otevření v roce 1973, už tři roky usiluje spolek Ještěd 73. Po renovaci obelisku Rohanův kámen a rekonstrukci hotelového salonku chystá obnovení původního interiéru baru Avion.

yscfv

Finančně prostřednictvím Katalyzátoru může kdokoliv. Sbírka je určena na výrobu replik originálních barových židlí, křesel a podsvícených kulatých stolků. Dárci, kteří se zapojí do sbírky na webu Katalyzátoru, mohou v závislosti na výši příspěvku získat například plakát s reprodukcí nákresu pro výrobu stolků v baru Avion s podpisem autora – architekta Otakara Binara nebo repliku skleničky z původního ještědského nápojového setu v dárkovém balení, která není v prodeji a zatím ji nelze jiným způsobem získat. Ve hře je i návštěva Ještědu se slavnostním obědem za účasti významných hostů, spojená s prohlídkou vysílače a hotelu Ještěd včetně veřejnosti nepřístupných míst.

y\scfysdf y\scys yscyx

Reklama