Jak probíhá zápis? Pro mnohé rodiče a jejich děti je zápis ve škole velkou událostí. Dítě se poprvé setká se školou, kam se hlásí.

hvězdíci

Je to příjemná událost, při které musí dítě předvést svou zralost pro začlenění do vzdělávacího systému. Probíhá to většinou formou her, kdy musí dítě reagovat na otázky a úkoly, které pro ně jejich budoucí učitelé připravili. Poznává základní písmenka, zpívá písničku nebo recituje básničku. Byli jsme se podívat na zápis v základní škole U svatého Štěpána v Praze.

hvězdíci

Atmosféra zápisu byla velmi příjemná. Žákyně vyšších ročníků této základní školy pomáhaly dětem v plnění úkolů, učitelky s úsměvem sledovaly, jak je děti plní, a při tom si psaly poznámky. Děti měly za úkol předvést své vědomosti spolu a pohybovým nadáním - ve třídě byla lanová stěna, na kterou měli budoucí žáčci vyšplhat. Vedle tradičních úkolů musely rozesmát „smutnou princeznu“, nachytat pomocí udičky ryby v rybníce na podlaze, nakreslit obrázek, spojit k sobě obrazce.

hvězdíci

Na dětech byl vidět počáteční stres, který se ale rozplynul během chvíle - učitelky i jejich pomocnice byly velmi milé, bylo vidět, že umí pracovat s dětmi. „Dětí se nám přihlásilo dost, budeme otvírat dvě třídy, je vidět, jak jsou šikovné,“ řekla nám paní učitelka Tereza Rosenbaumová.

hvězdíci

Každý prvňáček si odnese dárek

Společnost Walmark letos podaruje všechny budoucí prvňáčky u zápisu dárkem od Hvězdíků. Každé dítě, které letos přijde k zápisu, získá kufřík a zápisníček od oblíbených doplňků stravy - od Hvězdíků. Akce probíhá ve vybraných školách, které se do akce přihlásily, dárky získá celkem 85 tisíc budoucích prvňáčků.

hvězdíci

Želatinové žvýkací tobolky Hvězdíci obsahují omega-3 nenasycenou mastnou kyselinu DHA, jež má zcela zásadní vliv na správný vývoj mozku a mentálních funkcí dítěte a zároveň pozitivně působí na činnost srdečně-cévního systému a vývoj zraku.

Reklama