Koncept pro udržitelnou budoucnost spočívá ve smysluplné spotřebě, trvalejším užívání věcí a zodpovědné recyklaci.

SodaStream Go GreenZastavte se na chvilku a zamyslete se nad tím, kolik odpadu za vámi každý den zůstává. Víte, kolik denně spotřebujete plastů, energie, pohonných hmot nebo vody? Co z toho můžete omezit, použít znovu nebo vrátit do života formou recyklace? Nová kampaň společnosti SodaStream Go Green vám pomůže zamyslet se a najít nové cesty! Limitovaná edice SodaStream Go Green pak nabídne mimo jiné i čtyři nové sirupy, s obalem vyrobeným z bioplastu, který vyniká velmi nízkým poločasem rozpadu a přirozenou cestou se odbourá za pět let. V maloobchodní síti je najdete od března za cenu 99 Kč spolu s dalšími výrobky z limitované edice.

Pomoc, topíme se v plastech!

„Každoročně se nezrecykluje více než 340 miliard lahví a plechovek. Jsou většinou vyhozeny a končí na skládkách. Bioláhev snižuje ekologický dopad, a nastiňuje tak možnou cestu do budoucna, která by umožnila nulovou ekologickou stopu u obalových materiálů. Ale to je zatím jen naše vroucí přání do budoucna,“ říká Michal Panis z českého zastoupení společnosti SodaStream.

SodaStream Go GreenSodaStream Go GreenZačít ale můžeme už nyní a sami, snížíme-li používaní například plastových lahví na nutné minimum. Díky výrobníkům SodaStream můžete výrazně omezit používání PET lahví a přitom se nijak neomezovat v dostupnosti a kvalitě svých oblíbených sycených nápojů. Lahve SodaStream jsou opětovně využitelné po 3 roky. Průměrná rodina tak za stejné období ochrání svět před 2 000 PET lahvemi, a to už stojí za zvážení.

Nová limitovaná edice SodaStream Go Green

SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc, než čerstvou vodu z kohoutku, kterou si naperlíte podle momentální nálady a ochutíte některým z mnoha sirupů.

Z jednoho sirupu SodaStream dokážete vyrobit až 12 litrů nasycené vody a prázdnou PET lahev od sirupu poté vyhodit do koše s recyklovaným odpadem. Nové bio lahve se dokážou rozložit na organické látky za pouhých 5 roků, na rozdíl od klasických PET lahví, které se rozkládají více než 450 let.

SodaStream Go GreenV limitované edici SodaStream Go Green najdete čtyři sirupy. Těšit se můžete na citron s limetkou doplněný jablkem, brusinkou, broskví nebo jahodou. V edici najdete také trojbalení plnitelných lahví (cena 349 Kč). Pokud výrobník ještě nemáte a vaše srdce tepe v rytmu eko, v limitované sérií najdete i dva výrobníky Sodastream Jet White/Green nebo SodaStream Genesis White/Green nabízené v obalu z recyklovaného papíru.

Voda pro Afriku

SodaStream Go GreenJiž po devatenácté je letos vyhlášen 22. březen Dnem vody (World Water Day) a připomínáme si tak význam jednoho ze základních zdrojů života na naší planetě. Pro vyspělý svět je rychlý a snadný přístup k pitné vodě naprostou samozřejmostí, ale stále najdeme místa, kde lidé pitnou vodu vyvažují zlatem. Takovým místům už druhý rok úspěšně pomáhá nadace „Water Project“, která zajišťuje ručně hloubené studny v západní Keni. Pomoci můžete i vy. Koupí přístroje Sodastream Jet nebo White/Green, Genesis White/Green přispějete částkou 18 Kč (1 USD) a pomůžete tak zajistit v africké Keni pitnou vodu pro jednoho člověka na celý rok. Každá takto vyhloubená studna poskytne pitnou vodu přibližně 200 - 400 lidem z blízkého okolí po dobu nejméně deseti let.

Ze získaných peněž se totiž hloubí studny u afrických základních a středních škol v západní Keni. Každá studna poskytuje pitnou vodu přibližně 200-400 žákům a lidem z blízkého okolí po dobu nejméně deseti let. „Loni se z vybraných peněz vybudovaly 3 studny a letos stavíme další,“ uzavírá Michal Panis.

Další informace získáte na stránkách http://www.sodastream.cz/go-green/

Další užitečné informace

SodaStream Go GreenCo je SodaStream? SodaStream je originální systém pro výrobu perlivých ochucených nápojů
z čerstvé pitné vody s volitelným stupněm sycení CO2. SodaStream představuje revoluční novinku v segmentu sycených nápojů, kde v České republice zaujímá stále větší tržní podíl. SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc, než čerstvou vodu z kohoutku. Vedle toho, že nespotřebovává žádnou energii, šetří vaše záda a přírodu. Používáním jediného přístroje SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2.000 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Součástí systému je i široká nabídka sirupů SodaStream pro výrobu domácích limonád i míchaných nápojů. Z jedné láhve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6-18l nápoje. Jedna bombička vystačí na 60-80l syceného nápoje a lze ji snadno vyměnit za plnou v široké síti prodejců (za cenu plynu - 199 Kč). Se systémem SodaStream si připravíte kdykoliv a kdekoliv osvěžující nápoj podle momentální chuti a v množství, které právě potřebujete. A navíc Vás to bude bavit.  

Společnost SodaStream je originálním a také největším světovým výrobcem a obchodníkem s domácími výrobníky sycených nápojů, které nabízí ve 42 zemích již od roku 1903. Prostřednictvím nepřetržitých inovací přináší pohodlnou, zábavnou a navíc ekologickou alternativu k perlivé vodě a soft drinkům, běžně prodávaným v plastových lahvích nebo plechovkách. SodaStream má své výrobní kapacity především v Izraeli, kde patří ke špičce svou kreativitou a inovativností. Společnost SodaStream je kotována na burze. Systém splňuje veškeré významné mezinárodní standardy kvality vývoje a výroby, např.: ISO 9001:2000, TUV NORD & SVTI (EU, Švýcarsko), TPED a PED (EU), DOT (USA), GMP & HACCP, IFS.

Reklama