tvarohové mističky

Dezert lehký jako vánek, našlehaný tvaroh a smetana. Lehce nakyslá chuť lesního ovoce a vůně vanilky. Kdo by uvěřil, že tenhle dezert vznikl vlastně náhodou? Pekla jsem tvarohový dort s malinami a zbyla mi náplň. Co tedy s ní? Připravila jsem si zapékací mističky a zbytek krému zapekla bez těsta, jen s ovocem.

Měla jsem úspěch a misky byly za chviličku prázdné.

Použila jsem směs lesního ovoce z Lidlu, protože to mám vždycky v mrazáku a používám ho hodně na smoothie. Je v něm rybíz, červený i černý, maliny, ostružiny, borůvky. Máte-li ale jiné ovoce, čerstvé nebo mražené, hodí se téměř jakékoliv. Samotné maliny, čerstvé jahody, borůvky...

Suroviny

  • 250 g měkkého tvarohu 
  • 200 ml smetany ke šlehání
  • 1 vejce
  • 50 g moučkového cukru
  • špetka vanilkových semínek
  • mražené nebo čerstvé ovoce – směs rybízů, borůvek, malin, ostružin

Postup

Tvaroh, smetanu, vejce, cukr, vanilková semínka (z lusku nebo prášek, případně extrakt) společně vyšlehejte. Ideální je, když máte výkonný robot s velkou mísou, kam suroviny vložíte, zapnete a dále se nestaráte. Šlehejte asi deset minut. Všechny suroviny se krásně spojí a nadýchají.

Troubu předehřejte na 180 °C.

Tvarohovou směs naplňte do zapékacích mističek různých tvarů a velikostí. Neplňte až po okraj a nahoru naskládejte vybrané ovoce.

Zapékejte v troubě 45 minut.

Hotové zapékací mističky nechejte vychladnout, pocukrujte moučkovým cukrem a podávejte.

Chcete si upéct tvarohový dort s malinami, díky kterému vznikl tento dezert? Recept na něj najdeteTADY.

Čtěte také

Reklama