Chcete každý den připravit rodině teplou večeři, ale schází vám inspirace a času také nemáte nazbyt? Máme pro vás tipy na jednoduché a chutné recepty, kterými potěšíte každého člena vaší rodiny! Dnes zkuste zapečená kuřecí stehna v sýrové omáčce.

kuře

Chcete každý den připravit rodině teplou večeři, ale schází vám inspirace a času také nemáte nazbyt? Máme pro vás tipy na jednoduché a chutné recepty, kterými potěšíte každého člena vaší rodiny! Dnes zkuste

Ingredience:
4-6 ks očištěných celých kuřecích stehen (zbavených spodního kloubu) Na omáčku: 80 g másla, 80 g hladké mouky, 250 ml mléka, 50 ml smetany, 2 žloutky, 2 stroužky česneku, 100 g chuťově výrazného tvrdého sýra - např. ementál, špetka muškátového oříšku (popř. květu), hrst nasekané zelené petrželky, drcený nebo mletý pepř, 1 lžička MAGGI Vegga s kuřecí příchutí

Postup:
Kuřecí maso opláchneme studenou vodou a osušíme utěrkou. Takto připravená stehna osolíme, opepříme a zprudka orestujeme z obou stran na oleji po dobu cca 1 minuty v menším rozpáleném rendlíku. Maso vyjmeme, rendlík stáhneme ze zdroje tepla, přidáme máslo a necháme pozvolna rozpustit. Uděláme jíšku - přepuštěné máslo zaprášíme moukou a opět asi jednu minutu restujeme. Nyní použijeme metlu, musíme pracovat rychle. Připravíme si bešamel: do jíšky přilijeme mléko, smetanu a rychle prošleháme. Následně přidáme strouhaný sýr, utřený česnek, žloutky a MAGGI Veggu. Směs ochutnáme a případně ještě přisypeme MAGGI Veggu podle chuti. Sýrovou omáčkou přelijeme stehna vyskládaná v malém pekáčku a zapečeme v troubě předehřáté na 180 °C. Pečeme po dobu 50 minut.

Tip:

Jako přílohu můžeme použít různě upravené brambory.

Více na www.maggi.cz

MAGGI Vegga klasik a MAGGI Vegga s kuřecí příchutí jsou nové sypké směsi vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin. Obsahují kousky zeleniny a koření se solí a dohromady tvoří všechny tyto ingredience jedinečnou kořenící směs vhodnou pro vaše polévky, omáčky, těstoviny, rizota i masové směsi.

Reklama