kapusta

Můj muž miluje růžičkovou kapustu. Já jsem si myslela, že růžičkovou kapustu nemám ráda. A to je ten nejlepší důvod vyzkoušet nějaký opravdu chutný recept. Vyšlo to. Zařadila jsem růžičkovou kapustu na náš jídelníček. Po vyzkoušení tohoto receptu, se mi nebudete divit.

Suroviny

pytlík růžičkové kapusty
2 hrsti vlašských ořechů
50–100 g sýra s modrou plísní
200 ml smetany
1 šalotku
1 hrnek jemné strouhanky z bílého pečiva
1 hrnek oblíbeného sýra – výborný je ementál, gouda
máslo

Postup

Růžičkovou kapustu očistíme, zbavíme nehezkých lístků a každou překrojíme napůl. Naskládáme do pekáčku, který můžeme zlehka vymazat máslem.
V hrnci na plotně si připravíme omáčku, na zalití kapusty. Na kousku másla osmahneme nadrobno nakrájenou šalotku. Přidáme nasekané ořechy, které jen lehce opražíme (asi dvě minutky). Zalijeme smetanou, přivedeme k varu a odstavíme z plotny.
Do smetany nalámeme sýr a mícháme, dokud se nerozpustí. Tou to omáčkou zalijeme připravené kapusty.

Pečeme asi 15 minut. Doba pečení záleží na tom, jestli chcete mít kapusty více nebo méně upečené, tvrdší nebo více rozvařené. Po této době smícháme strouhanku a najemno nastrouhaný sýr a touto směsí kapustičky zasypeme. Ještě pečeme, dokud se povrch nespeče a nezezlátne.

Tyto kapustičky jsou vynikající příloha třeba k masu nebo jen tak samotné. My si je rádi dáváme k přírodním kuřecích prsům.

MaggiPartnerem rubriky Vaření je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama