Příspěvek čtenářky Krokodýlice je také takovou malou soutěží, nebo detektivkou. Vaším úkolem je odhalit autora a dílo, které má Krokodýlice nejraději a je ukryté v její básničce.

Uhodnete, který autor se čtenářce Krokodýlici líbí nejvíc a jaké jeho dílo má nejraději? Ukryla to do své dnešní básničky...


Dobrý den!

Posílám malý pátrací příspěvek. Dnes vyjde jistě spousta skvělých oslavných povídání o detektivech, detektivkách a jejich autorech. Kdyby mezi nimi nedošlo na mého oblíbence, zkusím Vám ho připomenout. Přečtete si o něm v mém následujícím textu. Dopustila jsem se tam i jednoho záměrného překlepu. Vyhlašuji malé pátrání a jsem sama zvědavá, jak rychle někdo odpoví na moji otázku, přidá dílo (o které se tady jedná) i ten překlep.

Kterého autora ráda listuji a čtu?
Autora půvabných kousků. Ach!
Zírám, jak elegantně dával náboj, energii..
Ačkoliv délku rozhodně ubíral hravě.
Elánem kouzlil a předčil samotného Yzopa.

Hezký den přeje,
Krokodýlice

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Poslední indicie k detektivní soutěži Kdo unesl dítě...

  • Ta, která měla červené sako, bydlí u lesa.
  • Zdena bydlí u parku.

Téma dne 29. února 2012: Detektivky

  • Máte ráda detektivky?
  • Raději je čtete, nebo se na ně díváte na obrazovce či plátně?
  • Jaký typ detektivek máte nejraději?
  • Byla byste dobrý detektiv? Tedy umíte dopředu odhalit pachatele?

V detektivním tématu dne můžete získat hned několik cen. Stačí napsat příspěvek, zaslat ho na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a dodržet podmínku,.že příspěvek musí být alespoň tak dlouhý jako tento odstavec a nesmí přijít později než v 15.30 hodin 29. 2. 2012 a zařadíte se do slosování o následující krásné knižní ceny: ve hře jsou 2 detektivní balíčky s knížkami od Agathy Christie (Potíže v zálivu Pollensa) a Dicka Francise (Hrozba).

Reklama