Strahov Open Air je hudební festival, jehož prostřednictvím chtějí studenti důstojně přivítat nový akademický rok. Letos se koná již poosmé, především díky spolupráci Studentské unie ČVUT se školou (ČVUT) a dalšími veřejnými institucemi. Poprvé si studenti na ploše mezi strahovskými kolejemi za doprovodu kapel zařádili v roce 1994.

"Studenti nejsou z cukru a minule vytvořili báječný kotel při 2 stupních nad nulou," říká Pavel Zelinka z Radia Akropolis, které je hlavním organizátorem, a dodává s úsměvem, že se pokoušeli zahřát i pomocí piva, kterého spotřebovali během koncertu celkem 120 sudů. Letos je ale podle meteorologa Jana Horáka z Meteopressu počasí nezaskočí: "Večer bude sice trochu chladnější s teplotami kolem 13 stupňů Celsia, ale neočekáváme žádné srážky, takže zdárný průběh akce ze strany počasí nic neohrozí, " říká mgr. Jan Horák.

Během jedenácti let konání pořadatelé dbali na dobrou pověst své akce a vybírali ty nejzajímavější české kapely. Takže prostor mezi strahovskými bloky rozezněly už skladby od Buty, Anny K., Polemic, Vltavy a Tata Bojs. Ti se na Strahově objevili už v roce 2001 a zavítají i letos - jako hlavní hvězdy večera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před nimi vás možná potěší Sunshine s charismatickým frontmanem a kytaristou Karlem Buriánkem, letos v létě nechyběli na žádném větším tuzemském festivalu.

Strahov Open Air 2005 není pouze koncert na hlavním pódiu na ploše mezi kolejemi, ale také další doprovodný program, který bude souběžně probíhat v areálu kolejí na Strahově a ve studentských klubech, které naleznete na bloku 001 a 007. Podle odhadu pořadatelů by letošní účast mohla být kolem 6 000 lidí.

Kdy a kde? Úterý 11. října 2005 od 14 hod do 23 hod. (v klubech do 3 hod.), areál kolejí ČVUT na Strahově, vstup zdarma, podrobnosti najdete na www.strahov-open-air.cz nebo na www.radioakropolis.cz  

   
Reklama