Od pradávna sloužily svíčky nejen k praktickým záležitostem, ale také k různým magickým obřadům. Oheň, který na nich plápolá, má totiž mnohem více účinků, než jen prosvětlovat dům. Přináší světlo i do našich životů, zbavuje nás temnoty a očišťuje od všeho negativního. Magickou moc má ale také barva samotné svíčky. Ta její účinky znásobuje.
5ffc3a13e77afobrazek.png
Foto: Shutterstock

Jaká barva k čemu slouží?

5ffc3b16c4b28obrazek.pngŽlutá je barvou slunce, a tak přináší světlo i do našeho života. Díky ní dokážeme prohlédnout, vidět věci jasněji a mnohem snáze komunikovat s ostatními. Dopomáhá ke koncentraci při učení, dodává nám sebevědomí, svobodu a touhu po dosažení všech našich cílů a přání. Žlutá je také barvou věštkyň, kterým projasňuje budoucnost.

Toužíte po životě v bohatství, úspěchu, zdraví a štěstí? Naději na to všechno skýtá zelená svíce. Její zapálení vám dopomůže k celkovému růstu, nejen k tomu kariérnímu. Vede ke spokojenosti ve všech směrech.

5ffc3b29b507cobrazek.pngModrá má tu moc zklidnit tělo i ducha, proto je využívána hlavně pro léčení. Přináší do života klid a harmonii, takže by své místo měla mít mimo jiné v ložnici. Hlavně u těch, kdo mají problém s usínáním. Ovšem pozor, prý dokáže také přivolávat sny předpovídající budoucnost! Využijete ji i při meditaci a pro zahnání chmurné nálady.
 
5ffc3b4187af1obrazek.pngČervená se i v tomto případě pojí s láskou, vášní, plodností, silou a odvahou. Kromě toho, že vás dokáže nabít obrovskou energií a pozitivně zapůsobit v milostné sféře, zároveň vás odvrátí od negativních myšlenek a hněvu. Začnete se radovat ze života.
 
5ffc3b326fd1bobrazek.pngOranžová je barvou štěstí, radosti a přílivu energie. Má v sobě jakýsi magnetismus, který do našeho života přitahuje vše, oč žádáme. Má také tu moc odvrátit od nás negativní pocity jako jsou obavy, nedůvěra a žárlivost.
 
5ffc3b5839540obrazek.pngRůžová je, nikterak překvapivě, symbolem lásky (a to i k sobě samému), něžnosti a všech srdečních záležitost. Pozitivně působí i ve sféře přátelství. Růžové svíčky dodávají našemu životu harmonii a štěstí.
 
5ffc3b6f0fd49obrazek.pngFialová je typickou barvou magie, duchovna a má tu moc podpořit nejrůznější kouzla. Používá se proto i při meditaci (společně s modrou svící). Pomáhá také při uzdravování a získávání nové síly.
 
5ffc3b9051d2aobrazek.pngLétáte myšlenkami pořád někde v oblacích? Hnědá barva vás v pozitivním slova smyslu uzemní, pomůže zaměřit se na to podstatné, stavět pevné základy. Zbavuje strachu a dodává pevnou vůli. Zároveň je často využívána pro podporu léčení zvířat.
 
5ffc3bba554c9obrazek.pngPokud se domníváte, že černá barva slouží k temné, tedy zlé magii, opak je pravdou. Proto se jí nebojte zapálit v případě, že žádáte o ochranu před vším negativním. Odhání zlo, nemoc, smrt, ale také nejrůznější zlozvyky.
 
5ffc3c1f83307obrazek.pngBílá barva symbolizuje (ve většině kultur) čistotu, posvátnost a vzkříšení. Zapálená svíčka pomáhá k duševnímu osvícení a očištění od všeho negativního - před tím má tu moc nás chránit. Zároveň nabíjí energií a životní silou. Kromě toho působí jako „znásobovač“ účinků u svíček ostatních barev. Proto ji zapalujte společně s nimi.

Co možná o magii svíček nevíte?

  • Představují všechny živly. Nezapálená svíčka symbolizuje zemi, hořící oheň, roztékající se vosk vodu a dým zase vzduch.
  • Když už svíčku za nějakým konkrétním účelem zapálíte, nedělejte to bezmyšlenkovitě. K vyplnění přání pomůže síla vaší myšlenky.
  • Zhášet svíčku byste neměla sfouknutím, jak to znáte například z narozeninových dortů. Stará magie to považuje za zneuctění síly ohně.

Čtěte také:

Reklama