Dobrý obchod Českého západu připravil na podzimní a zimní podvečery řadu tvořivých kurzů pro veřejnost. Jeden z nich, kurz pletení z pedigu pro začátečníky proběhne již ve čtvrtek 12. listopadu od 17 hodin přímo v dobročinném obchodě Buťi ve Veleslavínově ulici 7 v Plzni.

Zájemci se při něm naučí plést originální kulatý tác z pedigu – štípaného španělského rákosu. Mezi další chystané kurzy patří výroba adventních věnců nebo vánočních ozdob z korálků. Výtěžek z těchto kurzů bude použit na vzdělávání, zaměstnávání, volnočasové programy a další aktivity občanského sdružení Český západ, které působí v sociálně vyloučených lokalitách v Dobré Vodě a okolí na Karlovarsku.

Kurz pletení z pedigu ve čtvrtek 12. listopadu, který povede lektorka Kamila Součková, je určen i úplným začátečníkům. Ti se při výrobě kulatého tácu naučí zakládat osnovu výrobku a následně ji vyplétat. Dozví se, jak výplet nastavovat, ukončovat nebo střídat jeho barvy. Výsledkem asi tříhodinového kurzu bude originální tác s překližkovým dnem a uchy, který si budou moci účastníci odnést domů. Do Vánoc je již naplánováno několik dalších kurzů, o kterých mohou zájemci najít informace na internetové stránce www.buti.cz.

Dobročinný obchod Buťi, který je v Plzeňském kraji ojedinělý, se tímto způsobem snaží rozšířit a obzvláštnit svou nabídku. Svým zákazníkům od poloviny září nabízí od pondělí do soboty použité darované zboží a netradiční výrobky chráněných dílen a dalších sociálně prospěšných projektů. Zájemci v obchodě naleznou například textilní výrobky romských žen, svíčky a šperky lidí s duševním onemocněním, gurmánské speciality z klášterů v Čechách a ve Francii. Je zde možné nakoupit také použité oděvy, obuv, módní doplňky, knihy, hudbu, filmy, sklo, keramiku, umělecké předměty či drobné bytové doplňky, které do obchodu věnovali dárci z řad veřejnosti.

Výtěžek dobročinného obchodu Buťi putuje na vzdělávání, zaměstnávání, volnočasové programy a další aktivity občanského sdružení Český západ, které působí v sociálně vyloučených lokalitách v Dobré Vodě a okolí na Karlovarsku.

 Přihlašovat se do kurzů je možné telefonicky na čísle 602 663 578, e-mailem na adrese iva.psenickova@cesky-zapad.cz, ale také přímo v obchodě Buťi, kde je nutné předem zaplatit za kurz zálohu..

Reklama