Čtenářka Tana M. patří mezi ty lidi, kteří neberou konec světa moc vážně. Přesto žije každý den tak, jako by byl poslední...

Proč čtenářka Tana M. nevěří v teorie o konci světa? To si můžete přečíst níže v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Milá redakce, dnes jen krátký příspěvek na dané téma.

Patřím mezi ty, kteří konec světa neberou nijak vážně.
Uvedu to na pravou míru. Když si představím že budu žít do 98 let, už jen proto že to mám geneticky zakódované, prababička se dožila 98. babička 97, děda umřel v 99 letech.... Genetika se nedá oklamat.

2. Představa že budu pracovat ještě 28 let..... aby jsem se dožila zaslouženého důchodu, to není taky nic moc potěšujícího. A stejně, generace našich lidí, už žádné důchody nebude mít. Prodlužuje se odchod do důchodu, v návrhu jsou dvě varianty, a.)muži budou odcházet do důchodu v 70 a ženy taky tak. Pak vláda určitě schválí další důchodovou reformu s tím, že lidé vlastně varianta b)nebudou mít žádný nárok na důchod. Místo honosných kanceláří, budou zřizovat krematoria, aby lidé rovnou z práce odcházeli do penálu. Opravdu nic potěšujícího.

3. Před 20 lety náš profesor na katedře mikrobiologie řekl. A docela si to pamatuji „Lidstvo bude vymírat postupně na geneticky modifikované viry a bakterie“. Svědkem toho je už dnes známa fešanda, a krasavice E coli, říznutá schigelovým toxinem. Tím smrtelným toxinem, který nahlodá klubíčko ledvin a člověk v podstatě umírá. To, co si laik nedokáže vůbec představit. Genetická mutace nejtvrdšího zrna. Bohužel nejsou na to žádné léky. Ani ve vývoji ani v myšlenkách nejlepších vědců celého světa...

4. Představa, že naše země se setká s neznámým asteroidem je daná propočtem tak jako představa, že při cestě do práce budeme platit mýto i za osobní auta, postupně, za kola a časem i za vzduch, který dýcháme.
To jsou opravdu moc hezké vyhlídky.

Žiju každý den tak jako by ten den byl úplně poslední. Užila jsem si dost s láskami, s dětičkami, s klientama. Vůbec by mně nevadilo ani to bájné setkání s asteroidem, nebo konec světa.
Spíš se těším na konec pracovní doby.

Hezký den pro všechny čtenářky Ženy-in,
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. června 2011: Konec světa

  • Máte nějakou teorii o konci světa?
  • Bojíte se data 21. 12. 2011?
  • Cítíte ve vzduchu válku?

Posílejte mi své odpovědi na výše uvedené otázky (nebo alespoň na jednu z nich) jako příspěvky k dnešnímu tématu. Rozviňte svou odpověď do krátké úvahy, nestačí mi pouhé ano, či ne. Váš příspěvek nechť je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete zvětšit šanci na uveřejnění a mít tak možnost získat hezký dárek, totiž krásnou karetní hru pro jednoho až osm hráčů Vesmír od firmy Albi a knihu Můj okamžik prozření autorky Jill Bolteové Taylorové z nakladatelství Ikar. Text posílejte na redakční e-mail, do jehož předmětu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání příspěvků k tomuto tématu končí 9. června 2011 v 15.00 hodin.

vesmirkniha

Reklama