O tom, jak se na nás příroda zlobí, píše čtenářka Pinokio. Podle ní nepřijde konec světa, ale konec lidstva je nevyhnutelný...

Proč by se čtenářka Pinokio nedivila, kdyby příroda zavrhla člověka? To si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Dobrý den,
já na konec světa nevěřím. Ale věřím v zánik lidského druhu. Dokonale to vystihla moje dcera. Dívaly jsme se na televizní noviny. Zrovna vysílali zprávy o povodních. A ona řekla: „Mami, příroda se na nás hodně zlobí,že?“ A přesně to si myslím i já.
Jednou se spojí všechny přírodní síly a smetou nás ze zemského povrchu. A ani bych se nedivila. Většina lidí se k přírodě chová jako dobytek /omlouvám se dobytku/.
Zmizela úcta k zemi, základy správného chování k životnímu prostředí. Neříkám, že se máme vrátit do jeskyň a lovit mamuty, ale trocha pokory by nezaškodila. Všude vidíme následky lidských činů. Stačí se projít po lese, poslechnout si katastrofální zprávy z organizací, které se věnují obnově životního prostředí. Pořád jen bereme plnými hrstmi z přírodních zdrojů a vracíme tak málo. A tak bych se nedivila, kdyby nás příroda zavrhla.

Pinokio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. června 2011: Konec světa

  • Máte nějakou teorii o konci světa?
  • Bojíte se data 21. 12. 2011?
  • Cítíte ve vzduchu válku?

Posílejte mi své odpovědi na výše uvedené otázky (nebo alespoň na jednu z nich) jako příspěvky k dnešnímu tématu. Rozviňte svou odpověď do krátké úvahy, nestačí mi pouhé ano, či ne. Váš příspěvek nechť je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete zvětšit šanci na uveřejnění a mít tak možnost získat hezký dárek, totiž krásnou karetní hru pro jednoho až osm hráčů Vesmír od firmy Albi a knihu Můj okamžik prozření autorky Jill Bolteové Taylorové z nakladatelství Ikar. Text posílejte na redakční e-mail, do jehož předmětu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání příspěvků k tomuto tématu končí 9. června 2011 v 15.00 hodin.

vesmirkniha

Reklama