Počínající zánět močových cest nelze přehlédnout. Nucení k častému močení, ale přitom jen s minimem moči, pálení a bolesti v oblasti močových cest, křeče v podbřišku, kalná moč někdy s příměsí krve, nevolnost nebo i zvýšená teplota. Tyto příznaky nenechají na pochybách žádnou ženu. Je to totiž hlavně něžné pohlaví, které tato nepříjemná zdravotní komplikace trápí – padesátkrát častěji než muže. Ty „chrání“ mnohem delší močová trubice, díky níž mají bakterie ztížený přístup k močovému měchýři.

Jsou to právě bakterie, které zánět močových cest ve většině případů vyvolávají – nejčastěji Escherichia coli. Ta běžně žije v našem střevní traktu, jenže někdy se může šířit tam, kde škodí. Například do močových cest, kde se množí a způsobuje zánět. Dostává se sem především zevním přenosem, v čemž jí dost často nevědomky pomáháme.

se1.jpg

Jakých chyb se vyvarovat?

  • Pozor na hygienu. Nejde jen o případ, kdy bychom se myly nedostatečně. Často je tomu právě naopak. Zdravému prostředí v pochvě neprospívají obyčejné sprchové gely, narušují mikroflóru. Použijte raději ty speciálně vyrobené pro tuto oblast těla, s neutrálním pH. Nebo vůbec žádné, jen obyčejnou vodu. A dávejte přednost sprše před vanou.
  • Když jdete na velkou, neutírejte se po stolici nikdy směrem zezadu dopředu. Vždy naopak!
  • Škodit může i neprodyšné, příliš těsné spodní prádlo. Není nad bavlnu.
  • Nezadržujte moč. Každé močení znamená spláchnutí případných bakterií z močové trubice pryč. S tím souvisí i nedostatečný pitný režim. Kdo vypije spoustu tekutin, chodí častěji na malou a škodlivé mikroorganismy tím pravidelně odstraňuje.
  • Dejte si pozor na sex. Při vášnivém pohlavním styku mají bakterie větší šanci dostat se z okolí konečníku do močového ústrojí. A to ani nemluvě o neopatrném provozování análního sexu. Riskantní je také nechráněný sexuální styk při střídání partnerů. Vždy proto myslete na zásadu odskočit si po milostném aktu na toaletu, abyste se vymočila. Zdravá moč má přirozeně dezinfekční účinky. V ideálním případě prospěje i opláchnutí se.
  • Zdravému prostředí v močových cestách neprospívá ani přemíra konzumace cukru.
  • Pokuste se minimalizovat dlouhodobý stres, vyčerpání. K onemocnění vede i snížená funkce imunitního systému.

Vést k zánětu močových cest však mohou i skutečnosti, které už ovlivnit nemůžeme. Například vrozené vývojové vady močových cest, cukrovka, těhotenství, močové kameny, těhotenství případně instrumentální vyšetření, močová cévka a zavedený permanentní katetr v močové trubici.

První pomoc koupíte v lékárně.

se2.jpg

Při prvních příznacích bychom neměly otálet, ale začít s léčbou okamžitě. Jen tak nebudeme riskovat, že se záněty budou vracet nebo že se rozšíří dále v močovém ústrojí.

Pokud se jedná o akutní zánět močových cest, můžete ve své lékárně žádat lék Canephron, který je volně prodejný a řeší hned 3 potíže, které jsou nepříjemné a Canephron  vám může rychle ulevit.

  • pomůže ulevit od bolesti a křečí
  • pomáhá léčit zánět
  • pomáhá vypláchnout bakterie z močových cest

Fytofarmaka - spojení vědy a tradice

Máme-li zdravotní problém, rádi bychom jej vyřešili rychle, snadno a šetrně k organismu. Doba se kloní k přírodnímu řešení v podobě rostlinných léčivých přípravků. [AK1] 

Originální trojkombinace

Canephron patří mezi fytofarmaka, tedy rostlinné léčivé přípravky, v tomto případě obsahující originální kombinací 3 extraktů z rozmarýnu, libečku a zeměžluče. Může ulevit již od prvních příznaků zánětlivých onemocnění močových cest, provázených obtížemi jako jsou časté močení, bolesti a pálení při močení. Působí antibakteriálně, mírně diureticky, antiflogisticky a spasmolyticky. Indikací jsou akutní či opakující se záněty močových cest a v rámci prevence usazování ledvinového písku.
625686c169125obrazek.png Více informací naleznete na www.canephron.cz.

Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.  Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.
625686e38e50eobrazek.png