Týká se i Vás. Akutního i chronického zánětu močových cest se můžete účinně, a přitom šetrně zbavit.

Bolest v oblasti močového měchýře, časté nucení k močení, byť s malým množstvím moči, pálení při močení, kalná moč někdy s příměsí krve, nevolnosti a zvýšená teplota. Zánět močových cest je pravidelným postrachem mnoha žen i dívek. Přitom rozhodně není radno podceňovat ho. Opakující se akutní onemocnění může přejít do chronické fáze, a nakonec i poškodit ledviny nebo vyvolat v krajním případě i život ohrožující sepsi. Jak si s ním elegantně poradit?

Cystitidu, tedy zánět močových cest, způsobují bakterie, nejčastěji Escherichia coli, běžně žijící ve střevním traktu. Zevním přenosem z konečníku se šíří do močových cest, kde se množí. Proto pacientky od lékaře často odcházejí s receptem na antibiotika. Lidstvo se bez jejich pomoci zatím neobejde, jenže čím častěji je užíváme, tím větší odolnost si vůči nim škodlivé mikroorganismy vytvářejí. A časem nemusí pomoci už vůbec. A to i v případě opakovaných infektů močových cest.
60c9f33103104obrazek.png

Proč se to děje?

Záněty močových cest se často opakují, protože po prodělaných zánětech dochází bohužel ke změnám na sliznici močového ústrojí a na postižených sliznicích se bakterie lépe uchytí. Až 80 % žen, které prodělaly 2 a více infekcí močových cest, prodělají znovu další onemocnění.

Bakteriální biofilm

Někteří původci urogenitálních zánětů jsou schopni vytvářet takzvaný „biofilm“ a velmi dobře v něm fungovat. Život v biofilmu přináší bakteriím řadu výhod, mezi něž patří i zvýšená odolnost vůči antimikrobiálním látkám, tedy i vůči antibiotikům. Biofilmy jsou složité struktury, v nichž mohou žít bakterie jak jednoho, tak i více různých druhů. Mají různé funkce a také mezi sebou komunikují pomocí chemických signálů. Jednotlivé bakteriální kolonie i samotný biofilm je chráněn speciální tekutinou, která se nazývá „matrix“. Obsahuje řadu chemických látek a má za úkol chránit společenství před vnějšími vlivy: před antimikrobiálními látkami, UV zářením, změnou pH, osmotickým šokem a dehydratací.

Jak na ně?

Existují látky rostlinného původu, které dokáží rozvrátit fungování biofilmu na základě znemožnění komunikace mezi jednotlivými bakteriemi. To nakonec vede k selhání ochranných systémů biofilmu. Takovou látkou je například kyselina rozmarýnová obsažená v rozmarýnu.

60c9f374d495bobrazek.pngZeměžluč, libeček a rozmarýn. Jejich kombinace, respektive kombinace v nich obsažených účinných látek včetně zmíněné kyseliny rozmarýnové, jsou hlavními léčivými složkami přípravku Canephron® a jsou tou správnou volbou k léčbě jak akutních, tak i opakujících se zánětů močových cest.

Canephron® lze užívat samostatně nebo i v kombinaci s antibiotiky. Canephron® může pomoci ulevit již od prvních nepříjemných a bolestivých příznaků infekce.

Canephron® obalené tablety je k dostání bez receptu v lékárně.

Více informací si můžete přečíst na www.canephron.cz.

Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.
60c9f3460673bobrazek.png

Reklama