V posteli se to srovná, říkávala babička
Mnohokrát jsem tuto větu slyšela, jedni naši známí se totiž po večerech hádali a ráno byli jako sluníčko. Asi jejich rozpory nebyly vážné – byla to spíše taková předehra.

Vedle v domě bydlela velká silná paní a za manžela měla malého blonďáčka – paní ho tloukla … ale bylo to šťastné manželství.

To Eva vystudovala medicínu a Vašek byl jen dělník. Byl s tím problém: jak v její rodině – dali jsme ti vzdělání, mohla sis najít lepší partii – tak v jeho – taková ti ani knoflík nepřišije. Občas tam sice byla krize, protože on si připadal méněcenný – leč postel to jistila, jsou spolu 30 let.
Dnes, s nástupem zahraničních firem, se pomalu začíná objevovat model – ona živitelka rodiny – on s dětmi doma … a okolí si pomalu zvyká.

Paradoxně největší problémy vznikají v rodinách, kde jeden je katolík a druhý pohan či jinověrec. Tam vznikají totiž zásadní rozpory – kolik dětí, nechráněný styk, svatba podle kterého zvyku, věrouka dětí.

Moje kamarádka si vzala bigotního katolíka. Že před svatbou nelze, brala jako romantický důkaz lásky. Po ní ovšem zjistila, že soulož slouží pouze k otěhotnění. Kondom nebo HA se nesmí používat, je to hřích. Jediné to správné je jeho víra.

Co si o tom myslíte vy?  

       
Reklama