Internet vznikl jako zdroj podnětných informací, jako spojení lidí i jako diskusní fóra na úrovni.
Já jsem objevila net relativně nedávno a mnoha náhodami – ale i o tom je život. Seznámila jsem se s výbornými lidmi z různých koutů země – dnes si už svůj den nedovedu bez nich představit.
Do sítě internetu vstupuje stále více lidí – mezi nimi ovšem jsou i ti, jímž slouží k ukájení xenofobních, sexistických a jiných choutek.

Zamýšlela jsem se nad tím, jak se dají účinně stíhat anonymní excesy. Vždyť vyhozen oknem, vrátí se dveřmi s jinou identitou.
Jak je to s registrací? Je to vlastně dobrovolné uvedení údajů, které se ale nedají ověřit. Vlastně jen e-mail, ale pokud se nahradí freemailem, do kterého lze uvést cokoliv, je registrace pro fóra iluzí.
Lze diskutovat pod pravými jmény a identitami ověřovanými podle IP adres. Ale hodně lidí se připojuje z práce, navíc firmy kolikrát mají ještě nad sebou další článek…

Pokud se na stránkách v diskusích objeví nežádoucí příspěvky, je nejlepší je ignorovat. S takovými lidmi se prostě nehádat, protože na to oni čekají. Pohrdání a ignorování – to je nejlepší způsob.
Kvůli hrstce hulvátů, špinících veřejný prostor sprostotami apod. výstřelky přeci nebudeme oklešťovat naše komunikační prostředky.

Nebo máte jiný názor?  

          
Reklama