Pendolino je zřejmě prokleté. Jak jinak vysvětlit tu smůlu, která ho neustále provází? Hned po uvedení do provozu mu setrvale „zamrzaly CeDeromy“, jak zpívá Nohavica, a mělo závažné problémy vůbec dojet na místo určení, teď zas Komančové napilovali koleje...

No, možná ne Komančové, a taky ty koleje možná vůbec nebyly napilované, prosáklo do médií od nejmenovaného odborníka. Za havárií, která se odehrála v sobotu, také možná stojí špatná údržba rychlovlaku.

A co že se to vlastně stalo? Pod pendolinem praskla kolej a celý vlak vyjel mimo koleje. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale... Jistě vás napadne, co všechno se mohlo stát. Prasknutí koleje mohla způsobit sabotáž, ale také špatná údržba kol pendolina.

Nebýt toho, že pendolino nevyrábějí Češi, vysloužilo by si už dávno příhodný titul Czech šmejd. Takhle se Czech šmejd dají označit pouze ti, kteří o nákupu rychlovlaku rozhodli. Vzpomenete si ještě, kdo to byl? Vyšetřovala to tenkrát i policie, nakonec však případ odložila...

Tak co, ženy-in, pamatujete si, kdo stál za nákupem pendolin? A nebo mají Češi „krátkou paměť“? A jela jste už někdy pendolinem? Jak se Vám to líbilo? Co myslíte, posoudíme-li nákup pendolin s odstupem, byla to chyba? Bude pendolino dál provázet „smůla“?