Skříňové versus truhlicové mrazáky

Samostatné mrazničky se dělí na skříňové a truhlicové. Ty první připomínají klasickou chladničku – jsou na výšku a mají řadu praktických dobře přístupných šuplíků. Umísťují se zpravidla vedle stejně vysoké monoklimatické nebo kombinované chladničky do kuchyně, chodby nebo jiné místnosti v obytném prostoru.
Jejich velkou výhodou je to, že se nemusíte k uloženým potravinám shýbat a dobře vidíte, co kde máte uložené. Některé mají i výrobník ledových kostek, což jim dává další zajímavé uplatnění.

62d1241224b57hisencse-do-clanku.jpg

Vedle skříňových mrazniček se vyrábějí ještě truhlicové, nebo jinak také pultové mrazničky. Připomínají mrazicí pulty v obchodech, jsou nízké a široké a patří do technické místnosti nebo sklepa s teplotou nad 10 °C a běžnou vlhkostí.

Jejich nespornou výhodou je to, že do nich umístíte i objemné potraviny, třeba kachnu nebo i krůtu. Je však důležité, aby měly praktické přihrádky, které vám podstatně zjednoduší organizaci uložených potravin. Na rozdíl od skříňových mrazniček totiž potraviny „vršíte“. Přihrádky vám pomohou zachovat přehled.

Velikost

Aby byl provoz ekonomický, měl by být mrazák zaplněný alespoň ze 70 %. Proto zvolte raději menší, který budete mít většinu času téměř plný, než větší a využitý pouze z poloviny. Na osobu počítejte s vnitřním využitelným objemem 40 litrů. Pokud ale máte vlastní sad nebo chov, zvolte větší model.
 
Beznámrazová technologie

Dejte pozor, aby měla mraznička beznámrazovou technologii Total NoFrost. Nechcete totiž trávit hodiny odmrazováním a odstraňováním nánosů ledu. Navíc si uložené potraviny zachovají svoje původní nutriční vlastnosti a nebudou obsahovat krystalky ledu, které by znehodnotily strukturu zeleniny, ovoce, masa nebo i zmrzliny. Ze stejného důvodu je užitečná možnost super rychlého zmrazení čerstvě vložených potravin.
 
Napoví i štítek

Nezapomeňte se podívat na údaj o spotřebě a hlučnosti, protože spotřebič poběží nepřetržitě, a nechcete zbytečně navyšovat účet za elektřinu, ani poslouchat vrnění motoru. Přesnou informaci najdete na energetickém štítku – na něm vidíte nejen, do jaké energetické třídy je zařazen, ale i roční spotřebu v kWh, skutečně využitelnou vnitřní kapacitu a hlučnost v dB.
 
Novinky na trhu

Skříňová mraznička Hisense FV354N4BIE s výrobníkem ledu

62d118e798362Hisense-FV354N4BIE-2-.jpgSkříňový mrazák Hisense FV354N4BIE nabízí vnitřní využitelnou kapacitu 274 l. Má výšku klasické chladničky, tedy 185,5 cm, a proto jde umístit i v kuchyni jako párový spotřebič se stejně vysokou kombinovanou chladničkou. Uvnitř skrývá pět skutečně velkých zásuvek a dvě police, kam pohodlně a přehledně umístíte čerstvou úrodu i maso z vlastních chovů nebo od farmáře. O stálý přísun dokonale vytvarovaných kostek ledu do nápojů i míchaných drinků se postará otočný výrobník ledu s inovativním designem bez pevní pozice ve spotřebiči, takže ho můžete umístit kdekoli v mrazničce.

Technologie Total NoFrost vás zbaví nutnosti ručního odmrazování, námrazy na sáčcích a krystalků ledu v uložených potravinách. Funkce Supermrazení zajistí extrémně rychlé zamrazení potravin tak, aby si zachovaly svou původní kvalitu a chuť, systém Metal Cooling pomáhá udržet stálou teplotu. Akumulační doba mrazničky je 13 hodin. K dokonalému přehledu přispívá účinné a úsporné LED osvětlení. Ovládá se elektronicky prostřednictvím přehledného displeje na vnější straně dvířek.

Doporučená cena je 16 990 Kč.
Truhlicový mrazák Hisense FC321D4AWLE i do nevytápěných prostor

62d1199181903Hisense-FC321D4AWLE-open.jpgPokud hledáte prostornou truhlicovou mrazničku, ve které byste uskladnili potraviny na delší dobu, zajímavý je model Hisense FC321D4AWLE. S vnitřní kapacitou 248 l můžete pohodlně zamrazit spoustu zeleniny, masa, polotovarů i hotových jídel. Uvnitř truhlicové mrazničky najdete praktické přihrádky pro přehledné skladování krabiček, dóz s pokrmy nebo zmrzliny, orientaci usnadní LED osvětlení.

Tento model má i funkci Super Freeze pro velmi rychlé zmrazení vložených potravin, aby si uchovaly všechny prospěšné látky, vitaminy, chuť i strukturu. Během jednoho dne můžete zamrazit až 11 kg potravin. Mraznička je velmi tichá, úsporná a má dokonce ochranu proti zamrznutí i v nevytápěném prostoru až do -15 °C.

Doporučená cena je 7 990 Kč.
 
www.hisense.cz, global.hisense.com/

Dáváme technologiím smysl.

logo-hisense.jpg