Vcelku banální příběh, že? Ale dnes nám kolegyně v práci udělala k obědu úžasné špagety a v nich byl mistrně zakomponovaný i žampion, tedy mnoho žampionů. A to znenadání vyneslo na povrch mé mysli vzpomínku, kterak jsem coby malé děcko jedla žampiony dokonce i syrové. Houby jako takové mám moc ráda. Miluji i jejich vůni a líbí se mi i jako dekorace, tedy myslím ty umělé. A je pravda, že se mi občas zdají i houbové sny. Žampion mi celé odpoledne ale ležel v hlavě, a když jsem hledala ve staré krabici jeden článek o havajské léčebné technice, vypadl na mě jiný, jak jinak než o léčebné síle žampionů! Nedá mi to, musím vám o tom povědět, protože jsou to samé skvělé zprávy… Houby jako druh jsou obecně silně magické, jsou součástí mnoha pohádek, rituálů a též léčivých elixírů.
6058ae5f6f705obrazek.png
Foto: Shutterstock

Tak jestli máte chvilku času, se žampiony se to má tak…

Žampiony obsahují campestrin, což je antibiotikum, dále obsahují protialergické látky, a to hlavně psalliotin, jenž se velmi osvědčil proti alergickému astmatu a také proti streptokokům všeho druhu, považte! Tato významná houba působí proti kopřivce, ekzémům a jiným kožním alergickým reakcím.

Dále vezmeme-li si na pomoc vědecké prameny, zjistíme, že žampion je bohatý na vitamíny, a to vitamín C, vitamín B1, vitamín B2 a vitamín D. Dále draslík, hořčík, fosfor, vápník, sodík, chlor a bílkoviny.

Je pravda, že podle tohoto článku se před časem objevily znepokojivé zprávy, že žampiony obsahují i karcinogenní látky, ty se ovšem začnou projevovat až při dávce několika kilogramů těchto houbiček a při tepelném zpracování se jejich působení téměř zničí. A pokud jste alergici a užíváte pravidelně tabletky nějakého léku, nemusíme si povídat o tom, že každý takový lék má i nějaký ten drobný vedlejší účinek. 
6058af3dc5f6fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Žampiony podle přírodních lékařů jsou dobré i jako protinádorový prostředek, dobře působí na játra, slinivku a močový měchýř. Snižují krevní tlak, únavu i hladinu cukru v krvi, takže jsou skvělé i pro diabetiky.

Žampiony můžeme jíst jako potravinu tepelně upravenou či je možné z nich vyrobit léčivou tinkturu, kdy se houby zalijí lihem a na teplém místě nechají dva týdny louhovat, přičemž se směs dvakrát denně protřepe. Poté se přecedí, houby se vymačkají a vzniklá tinktura se přelije do skleněné uzavíratelné láhve. Je potřeba uchovávat ji v lednici a můžete ji používat dva roky. Žampiony se jako léčivo podávají i sušené v troubě a nastrouhané na drobný prášek. Nevím jak vy, ale já žampiony můžu jakkoliv, v omáčce, jako smaženici, v polévce nebo grilované - to je skutečná lahůdka, a pokud jsou ještě plněné něčím dobrým, tak to je pak léčba jedna báseň.

Čtěte také: 

Spánek má vliv i na imunitu. Zkvalitněte si ho nejen pomocí bylinek

Reklama