Podle realitních makléřů se v Česku přestává troškařit a byty tři plus jedna začínají být pro mnohé minulostí. Za cenu bytu v Praze nebo Brně je nyní totiž možné koupit mnohapokojový příbyteček s mnoha koupelnami i kuchyněmi na venkově. Dříve se o historické objekty zajímali především spekulanti, kteří je chtěli za levný peníz koupit, a obratem prodat za velký peníz.

Originální bydlení nebo sídlo firmy
Venkovské radnice jsou víc než spokojené, místo se spekulanty jednají s lidmi, kteří chtějí pro sebe originální bydlení, originální sídlo firmy nebo originální rekreační zařízení. Ruiny, které jim padají na hlavu, získávají nové, seriózní majitele.
Třeba v obci Letovice u Blanska opravuje tamní zámek podnikatel z nedalekých Boskovic. Pro svou rodinu, ale i pro turisty. A jak říká starosta: „Pro nás je důležité, že na zámku probíhají velmi intenzivní opravy.“

Dost romantiky i na faře
Za méně peněz, méně muziky. Ale zas tak málo to není, taková fara. Jsou to většinou barokní stavby, které přinášejí zážitků víc než dost. „Nejsou tak velké jako třeba zámečky, navíc byly odjakživa určeny k bydlení, a jejich rekonstrukce není tudíž tak složitá, takže jsou velmi žádané,“ říká kunsthistorička Matějková pro server Aktuálně.cz.

Tak jak to vidíte vy se zámečky, tvrzemi a farami? Kdybyste měli tolik peněz, abyste si je mohli dovolit, bavilo by vás takové bydlení? Nemyslíte, že jsou lidé, kteří v historických objektech bydlí, spíš podivíni než normální lidi?

Zdroj: Aktuálně.cz

Reklama